Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

Питання національностей та релігій

СТАН МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Київщина – одна з найбільш багатонаціональних областей України, де на її території проживають представники більше 120 національностей (серед яких росіяни становлять 6%, білоруси – 0,5%, поляки – 0,2%, вірмени – 0,1%, інші національності – 0,7%) з притаманною етнокультурою та релігією, усталеними звичаями та обрядами.

Станом на 01.01.2021 в області зареєстровано 57 національно-культурних товариств, з них найчисельнішими є представники 6 етнічних спільнот: росіяни (109,3 тис.), білоруси (8,7 тис.), поляки (2,8 тис.), вірмени (2,3 тис.), молдовани (1,5 тис.), євреї (1,3 тис.).

Найбільш компактно проживають росіяни: у містах Біла Церква, Ірпінь, Бровари, Бориспіль, Фастів, Славутич, Васильків та Києво-Святошинському, Обухівському, Васильківському, Вишгородському, Бородянському районах. Менш компактно проживають білоруси, поляки, вірмени, молдовани та євреї. Решта представників етнічних спільнот проживають в різних регіонах області і є малочисельними.

Населення Київської області традиційно характеризується високим рівнем толерантності до представників інших етнічних спільнот. Незважаючи на війну, високий рівень міграції та погіршення умов життя, українське суспільство і нині демонструє тенденцію зростання рівня міжетнічної толерантності, поваги та взаєморозуміння.

Протягом 2014-2020 років національний склад населення змінювався, особливо у зв’язку з  внутрішньодержавними міграційними процесами, але офіційних даних немає. Єдине офіційне джерело інформації – дані Всеукраїнського перепису населення.

Згідно з даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року (єдине офіційне джерело інформації) на Київщині проживає 1 821,0 тис. осіб. З них, 1 684,8 тис. осіб (92,5%) складають українці, 136,2 тис. осіб (7,5%) – представники понад 120 національностей, серед яких росіяни становлять 6%, білоруси – 0,5%, поляки – 0,2%, вірмени – 0,1%, інші національності – 0,7%.

Представники національних меншин проживають на території області асимільовано, переважно в сім’ях змішаного типу. За власним бажанням беруть участь у житті територіальних громад, займаються громадською, політичною, підприємницькою та іншими видами діяльності. Перешкод чи обмежень за національною ознакою громадянам України чи особам, які перебувають на території Київської області, у задоволенні їх мовних, життєвих, соціальних,  релігійних та інших потреб  не виявлено.

Особлива увага приділяється сфері мовної політики. На виконання доручень Кабінету Міністрів України та Міністерства культури України Київською обласною державною адміністрацією спільно з райдержадміністраціями та міськвиконкомами (міст обласного значення) щомісяця здійснюється моніторинг мовно-етнічних проблем в Київській області щодо стану справ у мовній сфері.

На території Київської області мовно-етнічних проблем та конфліктів не виникало. За відсутності даних проблем рішення про надання іншим мовам статусу регіональних не приймались.