Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 листопада 2013 року

30 листопада 2013 року в Київському міському будинку вчителя відбулись урочистості з нагоди 25-ї річниці Спілки поляків України. Для відзначення цієї дати прибули представники польських національно-культурних товариств, в тому числі і Київської області, громадськості, духовенства, лідери польських общин.

Також, на святкування були запрошені та виступили з вітальним словом: Генеральний консул Республіки Польща в м. Києві Рафал Вольський, в м.Вінниця - Кшиштов Швідерек, голова Комітету Сейму РП у справах зв'язків з поляками, які проживають за кордоном, Адам  Ліпінські, директор Департаменту у справах релігії та національностей Міністерства культури України М.І. Мошкола, начальник відділу у справах релігій та національностей управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Л.С. Ткачук.

Насамперед Людмила Сергіївна  передала щирі вітання голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Йосиповича Присяжнюка, побажання здобутків, успіхів і досягнень у справі збереження та розвитку етнічної самобутності, національно-культурних традицій, гармонізації міжнаціональних відносин. Також у виступі відзначено, що В Київській області налагоджена плідна, виважена, продумана робота з національними меншинами. На сьогодні чи не найбільша увага приділяється питанням задоволення освітніх потреб. Згідно із засадами державної мовної політики в області створено всі умови для вивчення мов. Результативність такої співпраці демонструють такі навчальні заклади області як  Білоцерківська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов Білоцерківської міської ради та Тетерівська районна гімназія Бородянського району.

На Київщині активно діють: Громадська організація „Спілка поляків Київської області та м. Києва”, яку очолює Бельдо Марія Володимирівна,( а незмінний заступник впродовж 10-років Федяніна Тетяна Григорівна), Міське польське культурно-освітнє товариство „Родина” м. Бровари,  її керівником є Новак Олена Миколаївна, Громада поляків Білоцерківщини та Білоцерківська міська громадська організація „Центр польської освіти і культури”, які очолює Полянський Петро Петрович, Товариство польської культури ім. Красинського м. Біла Церква, де голова Хоменко Олена Віталіївна. З часу створення товариствами зроблено та робиться багато цікавих та поважних справ.

Як доказ плідної співпраці Київської ОДА з польськими товариствами Київщини за багаторічну плідну діяльність, вагомий внесок у збереження та розвиток національної самобутності польської общини Київщини  та з нагоди 10-річчя заснування Спілки поляків Київської області та м. Києва грамотою управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації нагороджена заступник голови Федяніна Тетяна Григорівна.

В подальшому планується  провести розширену зустріч з керівниками польських національно-культурних товариств Київської області, громадськості, лідерів польських общин із запрошенням представників Спілки поляків України та Консульства Польщі в Україні. Метою цієї зустрічі є розширення та плекання культурних, професійних та економічних зв’язків з Польщею та польською діаспорою, сприяння поширення толерантності у поліетнічному суспільстві.

Після закінчення урочистої частини відбувся святковий концерт. На запрошення посла Республіки Польща в Україні Генріка Литвина учасники урочистостей відвідали Посольство.

урочистості з нагоди 25-ї річниці Спілки поляків України

<< Назад