Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

12 грудня 2013 року

концертний тур Тарас Шевченко - Солоспіви

Концерт/концертний тур
«Тарас Шевченко - Солоспіви»
Народний артист України - Фемій Мустафаєв
Пропонується унікальний музичний проект

Для питань щодо організації концерту  у містах та районах Київщини
Народного артиста України Ф. Мустафаєва

«Тарас Шевченко - Солоспіви» (в рамках святкування 200-річчя Т.Г. Шевченка) звертатися:

Юридична адреса - 01010 Україна, м. Київ, Дніпровська набережна, 7-А, к. 13
Е mail -
angel021@ukr.net
Контактний телефон - 255-37-30,
Концертний директор Ярмолюк Анжела Володимирівна тел. 097 393 63 63

Музичний альбом «Тарас Шевченко. Солоспіви» Фемія Мустафаєва

Музичний альбом «Тарас Шевченко. Солоспіви» на двох дисках ‑ унікальне зібрання музичних творів на слова геніального Тараса Шевченка, в якому зібрані кращі пісенні твори, більшість з яких взагалі не звучала в інформаційно-музичному просторі. Особливо в оркестрових обробках. Всі твори з музичного альбому «Тарас Шевченко. Солоспіви» увійшли до фонду Національної радіокомпанії України. Робота над Фемій Мустафаєв володіє драматичним баритоном красивого тембру і яскравою, динамічною емоційністю. Саме в цьому музичному альбомі яскраво проявилась багатовимірність його художніх виявів у просторі традицій українського вокального мистецтва, носієм кращих засягів якого він є. Співак сміливо користується рідкісними можливостями своєї вокальної природи, що дозволяє йому виконувати як тенорові, так і баритонові вокальні твори. В палітрі особистості цього виконавця поєднані засяги високої європейської академічної культури співу та майстерність народного рапсода. Висока виконавська культура відчутна у кожному музичному творі, які виконано у кращих традиціях української вокальної культури.

Диск «Давно те минуло» записаний у супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів України під керівництвом народного артиста України, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Віктора Гуцала.

До нього входить 13 творів на музику відомих українських композиторів-класиків: М.Лисенка, Б.Підгорецького, К.Стеценка, І.Воробкевича, Я.Степового.

Фемій Мустафаєв в цих музичних творах прекрасно відчуває і передає глибинність українських вокальних творів епічного та героїчного характеру. Він, як ніхто інший, передає в своєму виконанні масштабність музичних образів: незламний дух українського народу, його силу, мужність, щемливі і трагічні інтонації, які йдуть від українських дум.

Чудово відчувається, що Мустафаєву є дуже близькою творчість великого Кобзаря і він чудово передає у своєму співі образний зміст його поезій. Пісні просякнуті живими людськими емоціями, що спонукають сучасного слухача щиро співпереживати всі сюжетним лініям. Таке вокальне звучання творів у виконанні Мустафаєва це продовження кращих національних традицій, світовідчуття людей, які жили протягом багатьох віків і які боролись за свободу слова і незалежність. Чудова робота оркестру народних інструментів України в поєднанні з професійним потужним вокалом професійним та відчуттям співаком ладо-інтонаційного строю української народної пісні. Все це разом створює незабутні музичні образи високохудожнього твору, що викликає у слухачів неповторні емоції. Цей сольний диск дає нам підставу вважати Фемій Мустафаєва справжнім майстром вокального мистецтва, який, без сумніву, знаходиться в одному ряду з видатними українськими співаками як минулого, так і сьогодення.

Диск «За думою дума»записаний фортепіанному супроводі (концертмейстер Є.Лисогор). На ньому звучать 13 пісень від українських народних пісень на слова Т.Г.Шевченка ‑ до світових композиторів-класиків: М.Лисенка, К.Стеценка, Я.Сичова, К.Вільбоа. Цікавою особливістю цього камерного диску є те, що співак знайшов свій особливий стиль виконання музичних творів. Простежується індивідуальна неповторна вокальна школа. Мустафаєв, будучи вихованцем української вокальної школи, має свій яскравий творчий стиль, який лише викрилістазувався і стабілізувався з часом. І на сьогодні, в цьому диску постає постать зрілого майстра вокального жанру, який абсолютно вільно володіє всіма засобами і методами вокального мистецтва. Цьому яскравим підтвердженням є запис а сареllа на диску «За думою дума» української народної пісні «Вітер в гаю нагинає лозу». Втілюючи кращі риси української школи академічного співу, Мустафаєву притаманний свій індивідуальний, легко впізнаваємий вокальний стиль і тембр, що нерозривно пов’язаний з українською народною піснею, глибинними фольклорними джерелами, народними традиціями, духовністю і поетичністю українського народу. 

Про автора

Творчість Фемій Мустафаєва є унікальною, а сам він представляє собою яскравий і самобутню індивідуальність. Будучи співаком академічного плану він включає в свої концертні програми як класичні арії, так і українські народні пісні, романси та сучасні пісні українських авторів. Фемій Мустафаєв підтримує таку традицію відомих українських виконавців-класиків (І.Паторжинський, Д.Гнатюк, Ворвулєв та ін.), але уже в новій, сучасній якості. На фоні сучасного вокального виконання, всеохоплюючій і дуже часто низькопробній естраді, творчість Ф.Мустафаєва є відродженням прекрасного, історично складеного характеру вокальної музики українських композиторів. Від ліричного жанру до драматизму і героїки. Творчість Ф.Мустафаєва це безперервна робота по виконанню музичних творів. В його доробку багато сольних дисків як в оркестровому, так і фортепіанному супроводі. Чільне місце у творчості співака посідає камерне виконання.

<< Назад