Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

29 вересня 2021 року

24 вересня 2021 року відбулося засідання
Київської обласної Ради Церков і релігійних організацій.

Засідання пройшло під головуванням правлячого єпископа Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталія Кривицького відбулося засідання Київської обласної ради Церков і релігійних організацій. Представники 19 Церков і релігійних об’єднань різних конфесій, які на добровільній основі ввійшли до складу ради, обговорили низку важливих питань. 

Розпочалося засідання Ради з повідомлення начальника управління культури адміністрації Дмитра Гончаренка про урочисті заходи з нагоди святкування Ювілею 700-річчя відновлення Київської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні (Свята Месса, офіційна програма заходів, 18.09.2021, м.Київ, костел Святого Олександра) та 100-річчя п’ятидесятницького пробудження на українських землях (Урочиста Академія, 17.09.2021, м. Київ, Український дім). До урочистостей долучились уповноважені представниками адміністрації - начальник управління культури Дмитро Гончаренко та начальник відділу охорони культурної спадщини та релігій управління Людмила Ткачук, які вручили Вітальний лист голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна правлячому єпископу Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталію Кривицькому та старшому єпископу Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайлу Паночку.

Також, Дмитро Гончаренко зазначив, що 25 вересня заплановано проведення святкової конференції з нагоди 28-ї річниці заснування Релігійної Громади Християн Віри Євангельської «Спасіння» м. Вишневе Київської області, яка стала материнською Церквою для майже 200-х помісних церков на території всієї України та АРК. Уповноваженому представнику Церкви «Спасіння» єпископу Юрію Цивилюку передано для старшого епископа Пилипа Савочки вітальний лист заступника голови адміністрації Олега Торкунова. 

Серед інших питань порядку денного засідання Ради – обговорення інформації щодо внесення змін до розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 11 жовтня 2019 року № 588 «Про утворення Київської обласної ради Церков і релігійних організацій», обрання секретаря Ради, про відзначення свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського  козацтва та Дня захисників та захисниць України, про діяльність релігійних організацій в умовах запровадження карантинних обмежень, спричинених COVID- 19. Заступник голови адміністрації Олег Торкунов зазначив: «Наразі Київська область знаходиться в жовтій зоні. Ми повинні піклуватися про здоров’я людей і під час відвідування Церкви також. Тому необхідно проводити роз’яснювальні бесіди з прихожанами задля дотримання заходів, направлених на боротьбу з коронавірусом. Також ми повинні створити умови, щоб прихожани в умовах пандемії, безпечно відвідували Церкви”. Під час засідання представники різних конфесій обговорили і важливість дотримання протиепідеміологічних заходів, і добровільної вакцинації. Було ухвалене рішення підготувати лист-звернення Київської обласної ради Церков і релігійних організацій до вірян всіх віросповідань з рекомендаціями як уберегти себе та людей поряд від захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.