Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

24 травня 2021 року

Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов відвідав Національний музей – меморіальний комплекс “Букринський плацдарм”.

До зустрічі долучилися заступник голови Київської обласної державної адміністрації Тетяна Щербак, начальник управління культури Київської ОДА Дмитро Гончаренко, голова Обухівської районної ради Антон Карманов, голова Обухівської районної державної адміністрації Олександр Гомон, директор Національного музею-меморіального комплексу “Букринський плацдарм” Наталія Миненко та голова Ржищівської громади (міський голова) Крістіна Чорненька.

Гості ознайомилися із експозицією музею, а також його матеріально-технічною базою.

Довідково

Букринський плацдарм – один із плацдармів на правому березі Дніпра, в районі Великого Букрина за 80 км на південний схід від Києва, захоплений у вересні 1943 року військами Воронезького фронту під час битви за Дніпро. Плацдарм становив 11 км по фронту і до 6 км углиб. Спроби розпочати з нього наступ на Київ у жовтні 1943 року двічі завершувалися невдачею, що змусило перенести центр наступу на Лютізький плацдарм. Війська, що залишилися на Букринському плацдармі, здійснювали допоміжний удар, відволікаючи на себе частину сил противника.