Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

23 квітня 2021 року

Кабінет Міністрів України постановою від 21 квітня 2021 р. № 375 вніс до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкт культурної спадщини як пам’ятку науки і техніки національного значення “Заобрійну (загоризонтну) радіолокаційну станцію “Дуга”, розташовану за 10 кілометрів від м. Прип’яті Київської області, на південний захід від Чорнобильської атомної станції, на території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та присвоїли пам’ятці охоронний номер 100030.

«Наша спадщина не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що знаходяться на території Чорнобильської зони. Тож зараз ми працюємо над визначенням інших об’єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам’яток. Наша мета – попередити знищення, коли це можливо», – зауважив  міністр культури та інформаційної політики України  Олександр Ткаченко.

Радіолокаційну станцію «Дуга» використовували, зокрема, для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. Вона випромінювала сигнал, який могли вловити короткохвильові радіоприймачі в усьому світі.