Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

25 лютого 2021 року

Культурна трансмісія у співпраці з Державною архівною службою України.

24 лютого о 2021 року за участі голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, начальника управління культури Київської обласної державної адміністрації Дмитра Гончаренка, директора Державного архіву Київської області Соф‘ї Каменєвої, заступниці директора Українського центру культурних досліджень Олени Іщенко, директора Вишгородського історико-культурного заповідника Влади Литовченко в Державному архіві Київської області відбулося урочисте приймання документів основної діяльності Вишгородського історико-культурного заповідника з організації та реалізації Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» (грантова програма за підтримки Українського культурного фонду).

Начальник управління культури КОДА Дмитро Гончаренко запевнив, що у подальшому Київська обласна державна адміністрація та управління культури будуть всебічно підтримувати програми, спрямовані на презентацію і популяризацію культурних і історичних надбань Київщини.

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов виступив із вітальним словом, де зазначив важливість даного проєкту для нащадків, окреслив нові формати та критерії практичної важливості документів для подальших досліджень.Директор Вишгородського історико-культурного заповідника,к.і.н.,куратор проєкту «Бортництво Полісся:архаїчна традиція у сучасному вимірі» Влада Литовченко, підкреслила що і для самого проєкту,і для ВІКЗ прийняття документів програми до архіву означає перехід документів до національного архівного фонду,що дає можливість користувачам у подальшому створювати і реалізовувати аналогічні проєкти.

Директор ДАКО Соф‘я Каменєва підкреслила,що ця подія є неординарною завдяки прийманню документів проєкту,бо у архівний фонд вводиться абсолютно новий архівно-інформаційний ресурс.

Заступниця директора УЦКД Олена Іщенко визнала,що цей проєкт увійде у звітню документацію України перед ЮНЕСКО у реалізації нашою державою Конвенції ЮНЕСКО 2003 року.

Координатор проєкту, завідувач Історичного музею ВІКЗ Дмитро Шевченко визнав,що проєкт було виконано повністю в короткострокових цілях і завданнях,а робота і події щодо довгострокових планів ще продовжується,що свідчить про сталість і значущість даної програми.

Участь у заході взяли директори центральних державних архівів, провідні науковці музейних установ та історики України.

У ході реалізації даного заходу до Державного архіву Київської області надійшли фото та відео документи в електронному форматі щодо впровадження проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» - вміст вебресурсу «Віртуальний музей бортництва», опис та концепція проєкту, фотовиставка, «Життя. Борть. Полісся», онлайн-відео урок з бортництва, вміст поліграфічної продукції, оргзаходи, бухгалтерська документація, матеріали експедиції, тощо. Також до передачі увійшли й документи у паперовому вигляді – супровідна та фінансова документація, договори, плани, друковані видання.<< Назад