Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

18 лютого 2021 року

17 лютого 2021 року відбулися Обласні урочисті заходи та покладання квітів у рамках відзначення Дня Героїв Небесної Сотні. 

Місце проведення: Вишгородський район, с. Нові Петрівці, КЗ КОР «Національний музей - заповідник «Битва за Київ у 1943 році». 

Серед учасників заходу: Тетяна Щербак - заступник голови Київської ОДА,  Дмитро Гончаренко - начальник управління культури Київської ОДА, Ігор Міщан - директор департаменту соціального захисту населення Київської ОДА, Гриценко Володимир - заступник директора департаменту містобудування та архітектури КОДА, представники департаменту освіти і науки та служби у справах  дітей та сім’ї КОДА, Басок Кристина -  заступник голови Петрівського сільського голови, отець Тарас - Протоієрей Свято-Покровської церкви, Тамара Швець - голова ГО «Об’єднання родин Небесної Сотні та активістів Революції Гідності», Баранов Віталій  - голова правління громадської організації «Об’єднанні війною. 90 батальйон», члени родин загиблих Героїв Небесної Сотні, учасників АТО/ООС, представники ЗМІ.

Тетяна Щербак звернулася до присутніх представників родин загиблих героїв, а також учасників АТО/ООС, зі словами співчуття та  гордості за їх відвагу та мужність, сміливість та патріотизм: «Зі скорботою ми схиляємо голови перед Героями, які постали на захист свободи та незалежності нашої держави під час подій Революції Гідності – протистояння між Майданом та силовиками, яке стало найбільшою акцією протесту в новітній українській історії».

Іван Вікован - директор музею зазначив, що музейники у співпраці з органами державної влади докладають зусиль, щоб зберегти пам’ять про ті події й надалі просувати  національно-патріотичний рух. Подякував за допомогу та всебічну підтримку з боку Київської ОДА та управління культури КОДА.

Тамара Швець поділилась з присутніми спогадами по свого покійного чоловіка, Героя України Віктора Швеця. Вона вручила автору  портретів Героїв Небесної сотні  Марині Соченко набір монет  " Майдан 2013- 2014".

Надія Степанівна, мати загиблого Героя Ігоря Пехенька, зауважила що люди вийшли на Майдан за покликом душі. Вона згадала, що її син дуже любив життя, любив мандрувати.

Віталій Баранов, голова ГО «90 батальйон. Об’єднані війною», звернувся до молодого покоління, зауваживши, що боротьба яка триває – це все заради їхнього світлого майбутнього. 

Ігор Володимирович, голова Київського підрозділу ГО «Родина небесної сотні», яка об’єднує 97 родин загиблих, продекламував власний вірш «Мій батько пішов» та анонсував Фестиваль національно-патріотичного виховання у рамках  про’кту «Відзнаки героїв».

У рамках заходу було презентовано персональну виставку Марини Соченко "Пам’яті героїв Небесної Сотні", що присвячується людям, які віддали свої життя за європейський вибір і майбутнє України.

Було покладено квіти на могилу Кульчицького Володимира Станіславовича, Героя Небесної сотні. Присутні долучилися до тихої акції «Ангели пам'яті» і розмістили на березі біля могили Героя янголят, які виготовили учні Новопетрівської ЗОШ №1

Хвилиною мовчання та запаленням свічок присутні вшанували пам'ять, героїв, які боролися за європейське майбутнє України та сьогодні відстоюють незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Герої Небесної Сотні – це символ патріотизму і героїзму, взірець жертовності і мужності. День пам’яті Героїв Небесної Сотні нам нагадує, як дорого ми заплатили за шанс змінити нашу країну.