Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 січня 2020 року

Обласний захід пам’яті Героїв Крут

29 січня 2020 року біля кургану загиблим воїнам УНР в с.Літки, відбувся урочистий мітинг-реквієм з нагоди вшанування в Броварському районі пам'яті загиблих воїнів УНР в бою під Крутами.

В урочистостях взяли участь: заступник голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін, голова Броварської районної державної адміністрації М. Клименко, Літківський сільський голова  І. Андріяш, сільські та селищні голови, депутати районної та місцевих рад, учнівська молодь, представники релігійних конфесій.

Бій у селі Літки, що на Київщині, безпосередньо пов’язаний з подіями у Крутах. Місцеві мешканці з покоління в покоління передавали спогади, хоча це було небезпечно, про те, як наприкінці січня до села увійшов невеликий загін молодих українських вояків. Мешканці охоче їх прийняли і розмістили по хатах, бо на вулиці лютував мороз.

Їх розстріляли, закатували та порубали російські нападники - муравйовці холодного січневого дня в селі Літки Броварської округи. Ціною свого життя юні студенти Київської військової школи імені Богдана Хмельницького затримали ворога на чотири дні. Цей час, який був витрачений та окроплений юною кров’ю, дав змогу укласти Брест-Литовський мир. Після бою місцеві селяни, не зважаючи на заборону більшовиків, позвозили загиблих і поховали їх у братській могилі.

Як і на початку XX ст. національна єдність сьогодні знову є – життєво необхідна цінність та обов’язкова передумова ефективного спротиву зовнішній агресії.

Це наша історія… Болюча та героїчна. Страшна і звитяжна.

Допоки є у світі хоч єдиний українець, допоки неспокійним птахом битиметься його серце у патріотичних грудях через свавілля і наругу, яку коять вороги з його Державою.