Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

27 січня 2020 року

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 «Пам'ять про Голокост», що проголосила 27 січня -  Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

Голокост в Україні - це систематичне винищення євреїв на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941–1944 роках.

Найбільше на Київщині постраждали мешканці м. Біла Церква. У Білій Церкві  знищили декілька сот дорослих євреїв та дітей різного віку.

На сьогодні, Голокост – це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства.

Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові.

Заклади культури Київщини долучилися до вшанування трагічної історичної дати та підготували низку тематичних заходів.

З 24 січня Бібліотечно-інформаційний центр для дітей та юнацтва м. Славутич проводить до Дня пам’яті жертв політичних репресій виставку-хроноскоп «Голокост: хроніка знищення».

25 січня публічна бібліотека м. Буча підготувала до уваги читачів виставку-попередження «Расизм: хвороба, що не лікується мовчанням» до Міжнародного дня  пам’яті жертв Голокосту.

26 січня на базі БК Пісківської ОТГ провели тематичну годину» День пам'яті жертв Голокосту».

26 січня в бібліотеці с. Таценки, Обухівської ОТГ до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту провели бесіду  «Голокост - це геноцид єврейської раси в роки Другої світової війни».

26-28 січня в закладах культури м. Обухів відбувається  низка заходів до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту: виставка-реквієм: «Трагічні спомини про жертви Голокосту...»; інформаційна година: «Це страшне  слово -  Голокост»; бесіда-згадка: «Голокост - це геноцид єврейської раси в роки Другої світової війни»; радіобесіда: «День пам’яті Голокосту. Пам’ятаємо...».

27 січня в Березанському краєзнавчому музеї до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту проводять тематичну екскурсію «Гірка пам'ять Голокосту». На базі Центру дозвілля до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту відбулася демонстрація документального фільму «Крик чорнозему». В бібліотеці с. Садове Березанської ОТГ пройшов перегляд фільму до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту: «Бабин Яр».

29 січня в ЦРБ м. Тараща до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту проведуть  історико - краєзнавчу інформіну  «Таращанський Бабин Яр» тощо.