Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

06 серпня 2020 року

06 серпня, православна церква згадує пам'ять святих Бориса і Гліба.

Святі до хрещення, носили імена Роман і Давид. У церковному календарі день присвячений пам'яті братів Гліба, князя муромського, і Бориса, князя ростовського. Жили Гліб і Борис в X-XI століттях. Їхнім батьком був великий київський князь Володимир Святославович. Під час обряду хрещення брати отримали імена Давид і Роман. Хлопчиків виховали благочестивими християнами, тому і прагнули вони свої життя присвятити служінню Богу. Характер мали милостивий, володіли неймовірною добротою серцевою, особливу чуйність проявляли до бідних, хворих і знедолених людей.

Але після смерті їхнього батька в 1015 році розгорілася міжусобна ворожнеча за владу. Старший брат Святополк, побоюючись Бориса і Гліба, вбив їх. За це отримав в народі прізвисько — «окаянний». 6 серпня традиційно збирали черемху і смородину. Ягоди сушили або готували з них настоянки, які в подальшому використовували як лікарський засіб при простудних недугах, розладах шлунково-кишкового тракту або нервової системи. Для будівництва будинку сьогодні у жодному разі не можна ліс рубати. Інакше подружжя, яке буде проживати в цьому будинку, буде весь час конфліктувати.

З вогнем сьогодні проявляйте особливу обережність, інакше біди не минути! 6 серпня не виходили на роботу в поля на знак шанування святих Гліба і Бориса. Хоч і був найбільший розпал збору врожаю, намагалися цю заборону не порушувати. Люди боялися Небесної кари у вигляді блискавок, які можуть весь урожай спалити. Вітаємо громаду Київщини та бажаємо здоров'я, смирення душі, терпіння, стриманості, миру та злагоди. Нехай Господь Бог благословить на добрі справи!