Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

04 серпня 2020 року

29 липня 2020 р. у КЗ КОР «Меморіальний музей К. Г. Стеценка» відбулися поетичні читання «Творча спадщина В. І. Косовського», присвячені 97-й річниці від дня народження засновника музею, поета, публіциста, культурного і громадського діяча, члена Спілки письменників України, медичного працівника.

Біля могили Володимира Івановича, розташованої поруч з могилою К. Г. Стеценка, зібралися, в основному, люди, які особисто були знайомі з ним. У виступах Р. М. Яроха, В. І. Підіпригори, Л. І. Жука,, Н. Г. Орлівської пролунало багато теплих слів, незгасних споминів про нашого славного земляка. Також учасники заходу вшанували пам’ять В. І. Косовського хвилиною мовчання і покладанням квітів на його могилу.

Поетичні читання у музеї розпочалися з перегляду документального фільму «Невільник – брат, невільниця – сестра» (1990 р., реж. Г. Давиденко, студія «Київнаукфільм»), який ніби переніс глядачів у ті часи, коли жив і творив полум’яний борець і натхненний поет, що мріяв про нормальну в європейському колі Українську державу і заради цього робив усе, що міг.

Його твори побачили світ у поетичних і публіцистичних збірках – невільницькій поезії«В терні колючому» (1993), книзі для дітей «Я б сипав райські самоцвіти» (1995), епістолярно-публіцистичних творах «Пам’ять зобов’язує» (1996), книзі «Як рвалися струни на кобзі» (1997), посмертній збірціпрози, публіцистики, листів і поезій «Дума денна і нічна» (2001), часописі «Зона» і «Двін», альманасі«Біль» та ін.

Завершився захід читанням віршів В. І. Косовського, написаних в різні періоди його життя.