Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 червня 2020 року

Подорожуй Київщиною!
Музей видатного українського співака А. Солов’яненка.

Музей Анатолія Солов’яненка (відділення КЗ КОР «Київського обласного археологічного музею») у смт Козин - один з небагатьох музеїв присвячених видатним українським виконавцям класичного репертуару. 

Заснований на громадських засадах у 2000 р. подружжям-ентузіастів Валентиною Миколаївною та Євгеном Івановичем Олійником, музей популяризує творчість Анатолія Борисовича - Народного артиста України, лауреата Державної премії ім.. Т.Г.Шевченка, лауреата Ленінської премії, Командора Італійської республіки, Героя України.

У 2016 році експозиція переїхала до просторого приміщення старого дитячого садочка і розмістилася у трьох залах на другому поверсі будівлі, що символічно знаходиться за адресою по вул. Анатолія Солов'яненка, 64. 

В музеї експонуються фотосвітлини, живописні портрети співака, панно, особисті речі, сценічні костюми, адресні папки на ім’я А.Б.Солов’яненка, листи від вдячних слухачів, книги, платівки, диски та інші речі, що розповідають про життя та творчість Анатолія Борисовича.

Музей оснащений фото і відео обладнанням, тому для відвідувачів вмикають пісні у виконанні співака. 

Саме в Козині Анатолій Солов’яненко здавна відпочивав, готувався до своїх виступів, а в останні роки свого життя проживав, тут він помер  і похований  на селищному кладовищі.