Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

23 червня 2020 року

21 червня 2020 року у Національному музеї – заповіднику «Битва за Київ у 1945 році» відбулася зустріч ветеранів Другої світової війни, присвячена 75 – річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дню скорботи.

Іван Вікован, директор Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України наголосив, про те, що 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем увірвалась вона в кожну українську домівку, пройшла через кожне серце і долю. Саме Україна стала у центрі збройного протистояння німецько – радянської війни, яка почалась 22 червня 1941 року. Через окупаційний «новий порядок», голод та примусове вивезення до роботи у Німеччину загинув кожен п’ятий українець.

У вшануванні пам'яті загиблих в роки Другої світової війни взяли участь члени Вишгородської районної організації ветеранів війни, праці і збройних Сил України на чолі з головою ради Орел Тамілою Петрівною, Мережко Олександр Дмитрович, голова Новопетрівської ради ветеранів. меценати Буковський Роман Володимирович, який постійно надає допомогу музею, Макаренко Максим Валерійович, волонтер Вікторія Лемешко.

Іван Вікован, директор музею провів змістовну екскурсію. В знак вшанування Подвигу і Пам’яті захисників Вітчизни музей презентував виставку, присвячену 79-ї річниці нападу нацистів на радянську Україну та героїчній обороні Києва.

Відбулося покладання квітів до Пам’ятника Воїну – визволителю та Пам’ятника невідомому солдату. Отець Дмитрій, настоятель Каплиці Святого Георгія Победоносця, провів службу за упокій загиблих в роки Другої світової війни та тих, хто захищає цілісність і незалежність Вітчизни на Сході України.

Наш священний обов’язок – навіки зберігати пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи Вітчизну, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Ветерани згадали та заспівали пісні Другої світової війни.