Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

22 червня 2020 року

Військово-історичний музей с. Трипілля

Музей Бойової слави - одне з давніх відділень «Київського обласного археологічного музею», що відкрився майже 20 років тому 9 серпня 2000 року в приміщенні Трипільської ЗОШ І-ІІІ ст., на базі матеріалів музею Комсомольської Слави та жителів села.

Матеріали  музею розповідають про події, що відбувалися в період Другої світової війни  (у 1941—1945 роках) в с. Трипілля та його околицях. Про жителів  села, які захищали рідний край від фашистських загарбників, про Урочище Розкопана, яке в народі називають  Обухівський «Бабин Яр».

В залі знаходиться імпровізований солдатський окоп в якому зберігаються рештки зброї, що залишилась на місцях боїв в околицях нашого села.

В музеї є стенди «Біль  Афганської війни », де розповідається про випускників Трипільської школи — воїнів афганців, а також “ Чорнобильська трагедія” де повідомляється про односельчан, які рятували світ від біди. На жаль, з 2014 р. з’явився стенд присвячений війні на сході України, який постійно доповнюється.

Експозицію музею постійно доповнюють, а за часів свого існування він став культурно-освітнім осередком с. Трипілля по патріотичному вихованні молоді.

У 2017 р. музей отримав звання “зразкового музею” при навчальному закладі.