Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

11 червня 2020 року

11 червня Україна відзначає ДЕНЬ ЗАПРОВАДЖЕННЯ БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ.

Ця історична подія  назавжди буде знаковою для українців та ввійде в історію нашої держави. Згідно з даними опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва більшість українців назвали введення безвізового режиму з країнами Європейського союзу головною політичною подією 2017 року.

6 квітня 2017 року Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з країнами ЄС для громадян України. Підписання відповідної угоди  відбулося у Страсбурзі 17 травня 2017 року, за присутності президента України Петра Порошенка та голови Європейського парламенту Антоніо Таяні. Саме з 11 червня  2017 року 34  країни Європейського Союзу (ЄС) запровадили безвізовий режим в’їзду для громадян України, які мають біометричні паспорти.

Безвізовий режим між Україною та країнами ЄС означає, що громадяни України можуть перетинати кордон з країнами ЄС без звичного оформлення візи. Такі ж умови з 2005 року діють і для громадян ЄС для поїздок в Україну. Настала  черга українцям пересуватися і подорожувати Європою  вільно та без затримки, без довгого оформлення виїзних документів. Це можуть бути поїздки на  відвідування культурних та спортивних заходів, журналістські подорожі, короткострокове навчання та обмін досвідом, поїздки на лікування та відпочинок, та ін. Завдяки безвізовому режиму українці тепер можуть планувати поїздки в зручний для них час, а також без ризику купувати квитки заздалегідь, користуючись акціями та знижками.

Безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Із дня запуску безвізового режиму українці отримали  право їздити без віз до 30 країн Європи. Вони діляться на три блоки:

а) 22 країни Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція;

б) 4 держави в складі ЄС, які входять до Шенгенської зони, але ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах: Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія;

в) 4 держави, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Більш детальну інформацією можна знайти – на веб-сторінці Європейського Союзу http://openeurope.in.ua/

У світі налічується 193 країни і багато з них українці можуть відвідати без віз! Наочна карта світу з візовими вимогами для українців на visareq.com https://visareq.com/visas/ukr.html

КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" (генеральний директор: М. Зніщенко) за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та участі партнеру проекту ГО "Молодіжна Альтернатива", в рамках проекту "Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні" отримала інформаційний куточок Європейського Союзу "ЄС на книжковій полиці". Тут є цікаві інформаційні видання, книжки-ігри, інформаційно - пізнавальні  буклети, які допоможуть розширити знання про Європейський Союз та європейські держави.

КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" пропонує для тих, хто цікавиться, вивчає та подорожує Європою інформаційний довідник інтернет-посилань Україна-ЄС "Читаємо. Вивчаємо. Використовуємо"

http://child-library.kiev.ua/index.php/multimedijni-knizhki/2299-chitaemo-vivchaemo-vikoristovuemo-korisne-pro-evropu

Європа – це багаторічна історія, політичні, духовні традиції європейських народів, культура, спорт, скарбниця досягнень та пам’ятників культури, які ми для себе активно відкриваємо.

ЗАПРОШУЄМО до 
КЗ КОР "КИЇВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ",
де запропонують багато цікавого, пізнавального, корисного
про Європейський Союз.