Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

04 червня 2020 року

На Київщині пройшла віртуальна виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва, лялькарів "Лялька Київщини" за ініціативи Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої  роботи.

Метою виставки є відродження та популярізації народної та авторської ляльки, іграшки, вивчення народних ремесел, а також виховання шанобливого ставлення до духовних цінностей. 

Виставка, об’єднала як знаних майстрів, так і початківців Київщини. 

Ляльки та  іграшки Київщини були представлені  у різних техніках  -  інтер’єрні, ігрові та як оберіг  добробуту і щастя родини. Ляльки-мотантки  -  майстрині   дотримуються  традицій, наприклад, лялька рукотворна, виготовляється без застосування голки та ножиць, має вузловий характер, сакральний хрест на обличчі, робиться з урахуванням канонічних правил. Ці ляльки яскраві, самобутні та оригінальні, викликають і задовольняють почуття краси.  Ляльки з полімерної  глини - майстрині розписують акрилом і маслом.  Під час ліплення не використовують жодних заготовок, тому кожна лялька має своє обличчя і вона унікальна.  В'язанні іграшки - в'яжуть спицями  або в'язальним  гачком.  Майстрині продумують  для своїх підопічних різні образи. Такими різнокольоровими іграшками  можна  милуватись  безліч часу та отримувати  прекрасний настрій. Також,  отримали задоволення  з неймовірних іграшок виготовлених  з капрону та синтепону.  Одяг та взуття виготовлені  з текстилю, фетру, шкіри. 

У процесі створення ляльки,  майстрині отримуюють душевну рівновагу, спокій, відчуття гармонії зі світом.  

Мистецтво ляльки — це особливий світ, де панує романтика і свобода уяви, де буденне життя перетворюється у казку.  

На вистаці взяли участь майстрині з Іванківського району – Ольга  Миколаївна Ющенко (лялька-мотанка), Василишина Наталія Василівна (лялька-мотанка), Денисенко Ірина Петрівна (ляльки з капрону та синтепону); Бородянського району  -  Валентина Євстаф'єва та Серафима Євстаф'єва Пісківський СБК (ляльки світової культури), Угнівенко Ольга (ляльки з полімерної глини); Обухівського району  та м. Обухова - Бабакіна Ірина Вікторівна (лялька-мотанка), Людмила Пастернак – (інтер'єрні та ігрові ляльки), Вікторія Дяченко (лялька-мотанка),  Зуєва Марина Миколаївна (іграшки в’язанні спицями), Світлана Біркіна (лялька-мотанка); Сквирського району - Оксана Поліщук (лялька–мотанка);  м. Богуслава - Тимошенко Олена Володимирівна (інтер'єрні та ігрові ляльки); Білоцерківського району - Зотова Ірина Павлівна (лялька-мотанка); смт Баришівки - Пащенко Ольга Броніславівна (іграшки в’язанні спицями); Рокитянського району - Вакуленко І. Л. та Надії Іванівни Острів (ляльки–мотанки); м. Бровари - Лариса Петрівна Бойко; м. Бориспіля - Белясова  Наталія Павлівна (ляльки з полімерної глини); Кагарлицького району - Євлогієвої Алли Іванівни (лялька – мотанка) та  Євлогієв Анатолій Федорович; Тетіївського району - Світланою Олексіївною Нескороженою – Столярчук (іграшкові сувеніри); Васильківського району - Ася Миколаївна Аландаренко (лялька-мотанка).