Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

02 червня 2020 року

02 червня 2020 року - 213 річниця від дня народження Івана Сошенка – українського визначного художника, педагога  XIX століття, який народився та виріс на Київщині
у м. Богуслав та товаришував із Т.Г. Шевченко.

В спадщину від Сошенка залишились такі картини, як «Рекрути», «Хлопчики-рибалки», «Успіння», історичні портрети Богдана Хмельницького, Мазепи, Гонти, Гонтихи та декілька пейзажів з української природи. Роботи художника, його подвижницька педагогічна праця, а також особистий внесок у відкриття та розвиток українського генія Тараса Шевченка, з яким вони подружились і приятелювали до кінця поетового життя, свідчать про його помітний внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва.

Народився Іван Максимович Сошенко 2 червня (за ст.ст.) 1807 року у Богуславі на Київщині. Помер 18 липня 1876 року у Києві.

Управлінням культури, національностей та релігій Київської ОДА запроваджено вручення Київської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені Івана Сошенка. 

Премія заснована розпорядженням голови Київської облдержадміністрації від 14.07.2010 року № 748.

Київська обласна премія в галузі образотворчого мистецтва імені Івана Сошенка присуджується головою Київської обласної державної адміністрації щорічно за кращий твір чи серію творів образотворчого мистецтва, що утверджують гуманістичні ідеали, відроджують і збагачують національну культуру.

Висунення претендентів на здобуття премії здійснюється за ініціативою управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення), творчих спілок, національно-культурних товариств, закладів культури, трудових колективів підприємств, установ і організацій, військових частин, громадських організацій, що знаходяться на території області.

Особі, відзначеній премією, вручається диплом встановленого зразка, нагрудний знак лауреата з написом: “Лауреат Київської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені Івана Сошенка” та грошова частина премії у сумі 5000 гривень.