Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

21 травня 2020 року

У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

21 травня Україна та майже 50 країн світу будуть відзначати День вишиванки. Це одне з небагатьох свят не державного та не релігійного характеру. Простий флешмоб чернівецьких студентів у 2006 році, за ініціативи Лесі Воронюк, перетворився на могутній патріотичний рух серед українців усього світу.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

У давні часи, терміну як «вишиванка» не існувало, вживалося словосполучення «вишита сорочка», або ж просто «сорочка».Найкращу та найбільш майстерно вишиту сорочку одягали, звісно ж, на весілля. Її вишивали на тонкому, білому полотні, рукава повністю вкривали вишивкою червоною заполоччю. Часто весільну сорочку жінка берегла у скрині ціле життя. Старші жінки носили вже скромніші, не такі барвисті сорочки, та й кількість вишивки на них зменшувалася. 

Мистецтво вишивки бісером відоме з давніх часів. Ще з сивої давнини наші предки вишивали оберегові орнаменти, оздоблюючи свій одяг намистинами, а пізніше і скляним бісером. 

У наш час інтерес до вишивки бісером набуває все більшої популярності. Сучасні майстрині прикрашають кольоровими намистинками не тільки свій одяг, а й предмети інтер’єру, рушники, скатертини, аксесуари, особливо полюбляють створювати декоративні панно й картини.

В давнину, вишивкам Київщини, був властивий рослинно-геометричний орнамент. Щодо техніки вишивання, то використовували і хрестик, і гладь, і нанизування, назбирування. Орнаменти та техніки оздоблення одягу були настільки унікальними, що можна було за сорочкою визначити, з якого села походить її власниця.

Київщина активно щорічно святкує День вишиванки!

Триває Віртуальна виставка автентичного та стилізованого українського одягу Київщини «Жінка - джерело любові» Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи» Користувачі мають змогу ознайомитися  з етнографічною і культурною спадщиною районів Київщини, на світлинах представлено автентичний та стилізований український одяг Київської області.

З 18 по 30 травня КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту» Великодимерської селищної ради проводять онлайн-фотоконкурс «Найкраще фото у вишиванці» до Дня вишиванки.

20-31 травня КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» на офіційному сайті представляє інформаційний матеріал до Дня вишиванки.

Спілка митців Борисполя запровадили у мережі Фейсбук флешмоб "# одягни_свою_вишиванку" до Дня вишиванки.

На сторінці  Краєзнавчого музею м. Славутич і Чорнобильської АЕС у соціальній мережі «Фейсбук» висвітлили тематичні публікації  до Дня вишиванки.

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва»  презентувала народознавчий екскурс онлайн  «Кожна вишивка – частина моєї  України із циклу заходів до «Програми діяльності бібліотек України для юнацтва, молоді з патріотичного виховання на 2016-2020 роки» - «Кожна вишивка – частина моєї України» до Всесвітнього дня вишиванки.

На сторінках в соціальній мережі Фейсбук та Led-екран на будівлі Клубного закладу «Кіноконцертний комплекс», Центральна площа, 9, м. Славутич 21 травня проходить онлайн фотоконкурс «Вишиване селфі», а також флешмоб акція «Вдягни вишиванку і розкажи про Україну» до Всесвітнього дня вишиванки. О 21.00 відбудеться показ документального фільму «Спадок нації».