Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

16 травня 2020 року

16 травня – День Європи в Україні в 2020 році!

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Цей день єднає всіх тих, хто цінує європейський спосіб життя, прагне дотримуватись його принципів щодня та вірить в європейське майбутнє України. 

Колись Київська Русь дала Європі потужний культурний поштовх. А сьогодні Україна прагне долучитись до європейської спільноти. Нарешті, після багатьох століть випробувань, українці готові до цього кроку, доводячи не словом, а ділом власний вибір та готовність до потужних змін.

З метою убезпечити життя та здоров’я мешканців та гостей Київської області, реалізація культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, у т.ч. відзначення Дня Європи в Україні  у 2002 році в Київській області здебільшого буде перенесено у медійний простір та спрямовано на користувачів мережі Інтернет та соціальних мереж Фейсбук, Інстаграм, Твіттер тошо.

Бібліотечні працівники та музейники Київщини створюють відео презентації, влаштують наочні форми популяризації книг європейських авторів (книжкові виставки, тематичні перегляди літератури, літературні читання), віртуальні виставки тощо. Матеріали опублікують онлайн на офіційних сайтах бібліотек та музеїв області, а також на сторінках у соціальній мережі Фейсбук.

В КЗ КОР  «Київська обласна бібліотека для юнацтва» протягом року діє Пункт Європейської інформації  в рамках проєкту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації».

КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" запросила всіх бажаючих прийняти участь у онлайн вікторині про Європейський Союз. Вікторина відбувалася в рамках проекту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні». Виконавцем проекту виступають ГО «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО “Молодіжна альтернатива”.

КЗ КОР  «Київська обласна бібліотека для дітей» протягом травня на сайті закладу презентує цикл заходів до Дня Європи  в Україні  «Київ - Європейська столиця».

Фотовиставку «Краєвиди Скандинавських країн» Краєзнавчий музей м. Славутич і Чорнобильської АЕС опублікував у соціальній мережі Фейсбук.

У травні у режимі онлайн трансляції відбулася шоу-програма присвячена закриттю 86-го театрального сезону у Київському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. П. К. Саксаганського (м. Біла Церква) з використаннням уривіків вистав європейських авторів.

Концерт вокальних творів європейських композиторів  «На крилах надії»  записали учні ДШМ № 1 м. Славутич та транслюватимуть онлайн.

Відділ культури, національностей та релігій Бучанської міської ради організовує онлай Флешмоб з європейською символікою «З Європою у серці».

Медвинська ОТГ планує онлайн Флешмоб  «Україна – серце Європи».

15 травня сторінка Славутицької Централізованої бібліотечної системи м. Славутич в Facebook https://www.facebook.com/info.zbic представила читачам виставку - інформацію «Видатні українці: знані в Європі та світі».

16 травня сторінка Краєзнавчого музею м. Славутич і Чорнобильської АЕС у соціальній мережі Фейсбук ознайомить користувачів із виставкою монет європейських країн з нагоди Дня Європи.

 Сквирська центральна районна бібліотека пропонувала молоді взяти участь в онлайн - вікторині «Європа багатолика, єдина, близька, велика».

16 травня електронна фотовиставка з нагоди відзначення Дня Європи в Україні «В об’єктиві – Європа буде презентована на Led-екрані на будівлі Клубного закладу «Кіноконцертний комплекс», Центральна площа, 9,            м. Славутич, а також на сторінці Кіноконцертного комплексу в соціальній мережі Facebook, у рамках свята відбудеться: онлайн Музичний вернісаж «Європейські мотиви», онлайн показ фільму «Пастушка біля криниці» (німецькою мовою) Центру німецької культури "Hoffnung".

Мигалківський НВО Пісківської ОТГ долучився до відео флешмобу «#Європейськіритми», організованого Бородянською ОТГ https://www.facebook.com/100018109060184/videos/624196221527341/UzpfSTEwMDAxNzI3MzA1Mjc0MToyNDI1MjUxMDk3NzE5NDMy/.

Вишгородська районна бібліотека для дітей запросила користувачів та всіх бажаючих на віртуальну виставку «На шляху до Європейського Союзу». Завдяки літературі, яка представлена на ній, можна більше дізнатися про ЄС, його історію, сучасність, європейські цінності, принципи та можливості, які надає ЄС українцям.

Управління поширили запрошення  Представництва ЄС в Україні запрошує долучатися до онлайн уроків до Дня Європи в Україні в 2020 році, а саме: 18 травня о 12:00 онлайн-урок «Права людини - основа європейських цінностей» https://youtu.be/9A2peoX1SIo; 19 травня о 15:00 - «Лідерство та робота в команді: як це працює» https://youtu.be/i8xdtpjCuIc; 20 травня о 15:00 - «Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей» https://youtu.be/rfGUdZsv8NA. А також, про вебінар "Можливості ЄС для молоді та політика Східного Партнерства", який відбувся 17 травня о 13:00 (GMT+3) на платформі Webex.

На офіційній сторінці Макарівської районної державної адміністрації в соцмережі Facebook https://www.facebook.com/adm.makariv.gov.ua розміщено тематичні відео-ролик “Євроінтеграція — сила можливостей” та стаття “ЄС - Україна” за матеріалами Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського та посилання на портал https://www.moyaeuropa.com.ua/, завдяки якому кожен бажаючий має можливість здійснити он-лайн подорож до різних країн Європи, ознайомитися з життям місцевих міст, містечок, культурними надбаннями, а на даному сайті http://incognita.day.kyiv.ua міститься інформація про найцікавіші музеї України з он-лайн екскурсіями тощо. Директором Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, кандидатом історичних наук В.Гедзем підготовлено до Дня Європи в Україні та опубліковано тематичну статтю "День Європи" в газеті "Макарівські вісті" від 15 травня 2020 року. 

Українці з гордістю наголошують: «Україна – це Європа!»