Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

15 травня 2020 року

Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи до
Дня Вишиванки, розпочинає віртуальну виставку автентичного та стилізованого
українського одягу Київщини «Жінка - джерело любові».

На виставці ми ознайомимо  з етнографічною і культурною спадщиною Київщини,  де буде представлений автентичний та стилізований український одяг Київської області.  Метою виставки є відродження, популяризація, поширення традицій української культури та збереження історії українського жіночого одягу районів Київщини.Вишивка – один із давніх, найбільш масових і розвинених видів народного декоративного мистецтва.  Сучасна вишивка зберігає свій духовний світ, поглиблює образну змістовність і доводить, що народне мистецтво, як і народна пісня – це велике надбання нашої культури. Шанобливе, делікатне ставлення до вишиванки побутувало у нас споконвіків. Не просто як до одягу, а як до виробу, наділеного енергією роду та рідного краю; як до символу, що відображає найкрасивіші традиції і володіє цілющою силою

Жінки-вишивальниці, які є справжніми майстринями, наділеними талантом від Бога, здатні "відчувати" вишиту сорочку. Творчість сучасних майстринь, виявляє їх глибокий зв’язок з традиціями народної вишивки. В давнину, вишиваючи, жінка наповнювала кожен свій стібок любов’ю та Словом Віщим – різними примовляннями-заклинаннями. Тому до вишивання ніколи не бралися похапцем, а завжди вибирали час, коли інші клопоти не відвертали уваги. На території всієї України існує неймовірна кількість вишитих сорочок, кожна з яких унікальна та навіть неповторна. Контрастними та цікавими є вишиванки Київщини. Сорочки тут виготовляли із різних тканин: бавовняної, конопляної, лляної. в давнину саме Київщина зналася своїми двоколірними вишиванками. Основним матеріалом для вишивки були червоні та сині кручені бавовняні нитки “заполоч”. Згодом почали використовувати інші, сині нитки, які швидко втрачали колір і тому вже на початку 20 століття їх замінили чорними нитками. Вишивкам Київщини властивий рослинно-геометричний орнамент. Щодо техніки вишивання, то використовували і хрестик, і гладь, і нанизування, назбирування.

На фото представлено автентичний і сучасний одяг учасників, які долучилися до проєкту з Бородянського, Баришівського, Васильківського, Кагарлицького, Броварського, Макарівського, Сквирського, м. Ірпінь.