Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13 травня 2020 року

Тисячолітні таємниці на пагорбах Дніпра

КЗ КОР «Київський обласний археологічний музей» розташований у самому серці історичної частини с. Трипілля, де близько тисячі років тому був заснований давньоруський Треполь. Тому не дивно, що своїм зовнішнім виглядом заклад нагадує скриню або ж земляну глибу, адже за задумом архітектора Анатолія Ігнащенка, в ній сховані скарби історії.

Зліва від музею стоїть перший в Україні пам’ятник Вікентію Хвойці, першовідкривачу трипільської культури. Круглий кам’яний «стіл злагоди» перед ним символізує діалог культур, що існували на цій землі, розвивалися та доповнювали одне одного. Навколо «столу» розміщені рукотворні камені, створені у різний період часу. 

Вхід у музей прикрашають брили каменю-пісковику, які відображають пережиті ери та періоди задовго до появи людини.

Двоповерхова будівля закладу має 3 експозиційні зали, що розповідають про всі етапи, які досліджували археологи на території Київської області.

Перший зал охоплює найдавніші періоди існування людини і розповідає про культури та племена, що населяли Київщину в кам’яну добу, мідну, бронзову та раннього залізного віку. 

Другий зал найбільш насичений, оскільки представляє історію останніх тисячоліть, так званої «нашої ери». Людство стрімко розвивається, тому пам’ятки археології, що показують зародження слов’янства, епоху Київської Русі та Козацтва переходять у краєзнавчі експонати ХІХ-ХХ ст. Крім того другий зал використовується для змінних археологічних виставок та творчих виставок сучасних митців.

Третій зал присвячений найвідомішій та найсуперечливішій культурі на теренах України - трипільській, що існувала з кін. VI до поч. ІІІ тис до н. е. Свою назву отримала на початку ХХ ст. за місцем розкопок, які проводив 1896-1998 рр. Вікентій Хвойка в околицях містечка Трипілля  Виставка керамічних виробів трипільців відображає різномаїття та розмах виробництва кераміки у період розквіту трипільської культури надана музеєм історичного культурного надбання ПЛАТАР. 

При створенні відео використанні фрагменти, що належить Roman Levenko Film Studio.