Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

26 квітня 2020 року

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи –
аварія на Чорнобильській АЕС – одна з найжахливіших трагедій ХХ століття.

аварія на Чорнобильській АЕС

За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу – радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше.

Серед ліквідаторів наслідків аварії було багато мешканців Київської області. Вони самовіддано працювали, рятуючи нас від жахливих наслідків ядерної катастрофи.  пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам. Низький уклін за героїчний подвиг, щира подяка за те, що ви зробили для України!

В умовах карантину, заклади культури  Київщини не залишилися осторонь цієї трагічної дати історії людства та провели низку відповідних заходів.

Заклади культури м. Славутич спрямували свою діяльність на користувачів мережі Інтернет та підготували низку заходів протягом 20-26 квітня, а саме: віртуальна екскурсія музеєм (на сторінці Краєзнавчого музею м. Славутич і Чорнобильської АЕС у соціальній мережі «Фейсбук»); виставка-реквієм «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко», електронна фотовиставка «Чорна квітка України», присвячена 34-м роковинам аварії на ЧАЕС, онлайн кіносеанс пам’яті «Лазуровий пил», відеодобіркв музичних кліпів «Chernobyl Disaster», показ документальних фільмів  «Чорнобиль. «Чорнобильська трагедія - біль України», соціальні ролики з охорони праці,  пожежної та техногенної безпеки.

На своїх сторінках у мережі «Фейсбук» працівники бібліотек Іванківського району знайомлять своїх читачів з новими книгами та книгами, До уваги користувачів на Фейсбук сторінці Горностайпільської сільської бібліотеки  можна було переглянути відео та фото огляд нової збірки віршів поетеси-землячки Тетяни Семенченко  «Чорнобильська молитва». 

https://www.facebook.com/groups/1424040051069420/

23 – 30 квітня бібліотека для дітей м. Васильків презентувала онлайн читачам виставку вшанування «Атомна весна України».

За ініціативи славутичан, 25 квітня о 23:00, відбулася акція «Chornobyl 34. Запали свою свічку». Славутичани закликакали всіх долучитися та запаливши на підвіконні свічку, вшанувати пам’ять героїв Чорнобиля зі своїх домівок. В ніч з 25 на 26 квітня о 00:23 традиційною хвилиною мовчання завершилася щорічна акція «Ніч пам’яті». Фотовиставку «Чорна квітка України» бажаючі переглянуть на сторінці у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/slavcomplex/?fref=profile_friend_list&hc_location=profile_browser.

Музейники КЗ КОР «Яготинський історичний музей» висвітлювали публікації у ЗМІ: «Спогади про гіркий Полинь», Приймак Є.А.; «Чорнобиль – біль України», Уварова Л.М. тощо.

Додатково: за даними статистичного вісника 2019 року, на території Київської області проживає більше 601 тис. осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що складає 34 % від всього населення Київської області та 32 % від всіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи України:

  • 26 228 - інвалідів-чорнобильців першої категорії, захворювання яких пов'язано з наслідками Чорнобильської катастрофи;
  • 23 780 - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • 16 696 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи 2 категорії з числа евакуйованих із зони відчуження та відселених з території забрудненої зони;
  • 14 827 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи 3 категорії;
  • 85 168 - потерпілих дітей, з них 147 діти-інваліди;
  • 425 232 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи 4 категорії, які до 01.01.2015 мали право на пільги та компенсації;
  • 36 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи серія "Г";
  • 9 195 - дружини/чоловік, опікун дитини померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.