Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

10 квітня 2020 року

ОНЛАЙН - ВІКТОРИНА  

«Ваш подвиг безсмертний, наша пам'ять довічна» 
до 75-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
для учнів загально – освітніх шкіл Київської області


Організатор:  Національний музей – заповідник «Битва за Київ у 1943 році» 

За сприяння управління культури, національностей та релігій КОДА 

Контакти: телефон для довідок 063 429 94 88 Сокол Тамара Леонтівна

Електронна адреса: bytva_za_kyiv@ukr.net 

Мета. Сьогодні  в Україні існують різні точки зору щодо форматів святкування Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ігрова форма допоможе школярам Київщини,  у цей непростий час вимушеного карантину, дізнатися більше нового матеріалу, сформувати національну позицію, виховати у них почуття патріотизму, любові до української історії та рідного краю, українську громадську ідентичність. Напередодні 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Національний музей – заповідник «Битва за Київ у 1943 році» проводить Онлайн – вікторину.

Умови щодо участі:

Вікторина складається з двох етапів: 

1 тур: в режимі онлайн: на офіційній сторінці у соціальній мережі  Фейсбук «Національний музей – заповідник «Битва за Київ у 1943 році» та на офіційному сайті розміщено питання вікторини з історії Другої світової війни. 

Необхідно до 18 квітня надати відповіді на питання, а також   надати відомості про себе:  прізвище та ім’я,  ЗОШ, клас, контактний телефон. 

Надсилати відповіді на електронну пошту музею: bytva_za_kyiv@ukr.net 

Перший блок питань он-лайн – вікторини до 18 квітня 2020 року
Другий блок питань он-лайн – вікторини до 28 квітня 2020 року

2 тур: підведення підсумків вікторини і нагородження цінними подарунками переможців відбудеться після закінчення карантину

ЧЕКАЄМО НА ВАШІ ВІДПОВІДІ!

Перший  блок  питань онлайн – вікторини
«Ваш подвиг безсмертний, наша пам'ять довічна», присвяченої 75-й річниці
Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Відповіді треба надати до 18 квітня 2020 року

П.І.Б. учня (учениці), ЗОШ, Клас, Контактний телефон

 1. Під час ІІ Світової війни 2 тис.  українців стали Героями Радянського Союзу, 32 – були удостоєні цього Почесного звання двічі. І лише один – став тричі Героєм Радянського Союзу. Назвіть його?
 2. Зі слів  тих, хто воював з цим військовим, кожна фраза його була точною і ясною, не викликала жодних сумнівів. Ще молодим офіцером, він отримав прізвисько «Мислитель». Його поважали всі від рядових до генералів. Після радянського полону він повернувся на Батьківщину лише у 1953 році. Про кого  мова?
 3. Три льотчика цього екіпажу загинули 26 червня 1941 року, коли направили свій палаючий літак на колону ворожої техніки. А хто був командиром цього екіпажу?
 4. Собака – сапер знайшов в останній рік війни більше 7000 мін. Під час параду Перемоги на Червоній площі у м. Москва, Сталін наказав нести його на своїй шинелі, тому що собака був пораненим? Як звали собаку?
 5. Генерал – лейтенант, уродженець Уманщини, 02 вересня 1945 року підписав на борту лінкольна ВМС США «Міссурі» акт про капітуляцію Японії зі сторони Радянського Союзу. Назвіть його?
 6. Єдиний з полководницьких орденів, 3 – тю ступінь якого могли отримати  рядові і партизани, а напис на ньому був не російською, а українською мовою. Який орден мається на увазі?
 7. Українка, яка  була першою жінкою - Героєм Радянського Союзу. Назвіть її?

Другий блок питань  онлайн - вікторини
Відповіді треба надати до 28 квітня 2020 року

П.І.Б. учня (учениці), ЗОШ, Клас, Контактний телефон

 1. Єдина з радянських медалей, якою нагороджували  за оборону, визволення або взяття міста і яку заснували через багато років після війни. Яка назва цієї медалі?
 2. Унікальний пам’ятник, більше такого немає на всіх теренах України, знаходиться на території Національного музею -заповідника «Битва за Київ у 1943 році». Який це пам’ятник і в чому його унікальність?
 3. В експозиції під відкритим небом  Національного  музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» експонуються  два танки Т-34-76. Що означають ці літери та цифри?
 4. Хто є автором  тексту   відомої пісні «Степом, степом…»?
 5. Як можна розшифрувати абревіатуру  «СМЕРШ»?
 6. 48-кілограмові снаряди цієї самоходки зривали башти з танків - «тигрів» та «пантер», за що бійці називали її «звіробоєм»? Назвіть цю  машину?
 7. Німці дуже боялись радянських літаків  ІЛ -  як вогню. Як їх називали?