Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

17 лютого 2020 року

З нагоди 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся Обласний захід по вшанування Пам’яті та Подвигу воїнів – афганців та відкрито нову виставку «Афганістан – без права на забуття».

Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року –15 лютого в Україні відзначається як «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

Перед початком заходу було проведено поминальний молебень у Каплиці Пам’яті настоятелем храму Святого Ярослава Мудрого отцем Олегом. Каплицю Пам’яті побудував воїн-афганець села Нові Петрівці Прокопів Ярослав Михайлович на своєму подвір’ї на честь загиблих побратимів.

На пам’ятному заході були присутні заступник голови Київської обласної державної адміністрації Володін Василь, начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Васильонок Сергій, заступник голови Вишгородської районної ради Ганіцька Марина, Новопетрівський сільський голова Старенький Радіон, депутати Вишгородської районної ради Приходько Олександр та Духота Валентина, Микола Остапов та Віктор Ткачук - ветерани війни в Афганістані, очільники Вишгородської районної організації ветеранів в Афганістані, голова Новопетрівської ради ветеранів воїнів Афганістану Мережко Олександр,голова ГО «Об’єднані війною. 90-й батальйон» Віталій Баранов воїни-афганці, учасники АТО, школярі Новопетрівської ЗОШ №1 та всі небайдужі.

Виступаючі висловили подяку воїнам-афганцям, наголосили, що священною є пам'ять про героїзм та мужність який проявили при виконанні інтернаціонального обов'язку, готовність платити найдорожчу ціну - своє життя. Подвиги учасників бойових дій - це та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою. Вічна їм пам'ять. Хвилиною мовчання вшанували загиблих афганців. Київщина заплатила свою ціну в Афганській війні – це 132 військових, серед них двоє уродженців Вишгородського району лейтенант Олександр Сенчук з Вишгорода та молодший сержант Анатолій Чайка з Раківки.

Для присутніх пролунала пісня «Герої не вмирають» у виконанні учениці Новопетрівської ЗОШ

Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. На заході була присутня мати померлого воїна - афганця та учасника АТО Миколи Голубовського – Віра Іванівна. Микола Леонідович за проявлену мужність та героїзм під час війни в Афганістані був нагороджений орденом Червоної Зірки.

№1 Владислави Устінової. Її батько Максим загинув під час виконання миротворчої місії в Іраку.

Все далі і далі відходить у минуле далекий лютий 1989 року, коли колони радянської бронетехніки пройшли свій останній маршрут кам’янистою дорогою пораненого війною сурового краю. Через пекло Афгану пройшло понад 600 тисяч радянських солдатів. Неповоротні людські втрати склали 14532 особи, Україні Афганістан «коштував» 3380 життів молодих хлопців. Ще 3560 українців назавжди залишились інвалідами.

Сьогодні багато учасників війни в Афганістані стали добровольцями, що захищають цілісність та незалежність України на її Східному кордоні.

В кінці заходу лунали афганські пісні у виконанні ветерана афганської війни Хворостиніна Михайла Григоровича.
В знак вшанування подвигу та пам’яті воїнів афганців було покладено квіти до Пам’ятного знаку «Могила Невідомого солдату» на території музею.