Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

04 лютого 2020 року

Проект «Smart-рішення як сучасний інструмент розвитку громад»

Ключовими завданнями сьогодення є формування спільного підходу органами державної влади та органами місцевого самоврядування в наданні доступу до адміністративних, інформаційних та соціальних послуг, їх інтеграції, розпоряджання своїми електронними інформаційними ресурсами, вирішення питань безпеки та захисту.

Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Асоціацією малих міст України ініціює  проєкт «Smart-рішення як сучасний інструмент розвитку громад».

Мета проекту: впровадження інноваційних рішень для підвищення комфорту проживання в громадах, прозорості в прийнятті рішень, швидкості та якості надання послуг, а також зменшення вартості та споживання ресурсів.

В рамках проекту передбачено:

 • Створення майданчику між органами місцевого самоврядування, органами влади та бізнесом для втілення інноваційних рішень в малих містах України.
 • Проведення регіональних семінарів за темою впровадження новітніх технологій «розумного міста».
 • Забезпечення якісної методологічної та комунікаційної підтримки органам місцевого самоврядування щодо впровадження smart-рішень.
 • Інформування місцевої влади та громад про переваги імплементації сучасних рішень концепції «Smart city», зокрема, можливостей та переваг отримання адміністративних послуг в електронній формі з метою стимулювання попиту на користування електронними сервісами.
 • Обрання найбільш перспективних громад з точки зору очікуваної ефективності та спроможності стати позитивним прикладом для інших міст.

Просимо розглянути можливість впровадження проєкту «Smart рішення як сучасний інструмент розвитку громад» на місцях  та долучитися до потенційних учасників.

Контактна особа від Асоціації малих міст України: виконавчий директор АММУ Катерина Проценко: (067) 401 40 83.

ПРОЕКТНИЙ ЛИСТОК
Smart рішення як сучасний інструмент розвитку громад

1. Опис проекту

Назва проекту Smart рішення як сучасний інструмент розвитку громад
Сектор дій Територіальні громади
Назва організації Українською: ВГО «Асоціація малих міст України» Адреса: м.Українка, вул.Соснова, 7, оф. 1 тел.045-72-685-81, +038-096-035-01-06 ammu2018@ukr.net
Тривалість проекту Грудень 2019 року – листопад 2020 року
Мета проекту Впровадження інноваційних рішень в громадах задля забезпечення підвищення комфорту проживання в громадах, прозорості в прийнятті рішень, швидкості та якості надання послуг а також зменшення вартості та споживання ресурсів.
Опис проекту

В рамках проекту передбачається проведення регіональних семінарів-тренінгів провідними спеціалістами та експертами Асоціації малих міст України для представників громад малих міст з метою інформування та залучення управлінців та громадськості до реалізації smart-рішень та впровадження новітніх технологій «розумного міста». В рамках виконання проекту передбачається:

 1. Презентація кейсів успішних міст з впровадження smart-рішень, презентують успішний вітчизняний та зарубіжний досвід.
 2. Проведення моніторингу фактичної готовності громад в регіоні до впровадження визначених інноваційних технологій.
 3. За результатами моніторингу визначаються найбільш перспективні для кожної громади напрямки співпраці (е-врядування, відкриті дані, ЖКГ, освіта, медицина, культура, туризм).
 4. Підготовка пропозицій про співпрацю з визначених для кожної громади напрямків.
 5. Після проведення двосторонніх консультацій, визначається потенціал реалізації проекту, ступінь готовності місцевих виконавців та обирається найбільш перспективні, з точки зору потенційної успішності проекту, міста. По завершенню консультацій, у випадку прийняття рішення про співпрацю підписується угода про співпрацю, до якої додається детальний план реалізації із конкретно визначеними завданнями, етапами, вимірюваними результатами, яких планується досягти. Визначаються відповідальні менеджери, що будуть здійснювати методологічну підтримку та координувати реалізацію міні-проектів у конкретному регіоні.

Кількісні показники: пропонується провести 20-24 регіональних семінари. Орієнтовна кількість учасників понад 450 представників органів місцевого самоврядування.

Завдання проекту
 1. Створити майданчик між ОМС, органами влади та бізнесом для втілення інноваційних рішень в малих містах.
 2. Підготувати та провести в регіонах семінари за темою впровадження новітніх технологій «розумного міста».
 3. Забезпечити якісну методологічну та комунікаційну підтримку органам ОМС щодо впровадження smart-рішень.
 4. Обрати найбільш перспективні громади з точки зору очікуваної ефективності та спроможності стати позитивним прикладом для інших міст.
 5. Провести аналіз отриманих за підсумками семінарів та реалізованих рішень даних з метою вироблення обґрунтованих рекомендацій щодо систематизації впровадження smart-рішень в Україні.
 6. Забезпечити відкритий доступ до допоміжної інформації про підтверджені практикою успішні приклади впровадження smart-рішень з високим потенціалом повторного запуску іншими громадами.
Вигодонабувачі
 • Обласні державні адміністрації; 
 • Органи місцевого самоврядування; 
 • Представники місцевих громадських організацій; 
 • Фахівці дотичних до обраних проектів напрямів розвитку та спеціальностей; 
 • Фахівці з питань реформ, діджиталізації, IT-технологій;
 • Менеджери з питань реалізації інфрастуктурних, соціальних та освітніх проектів; 
 • Реалізатори та ініціатори проектів за напрямом «Smart city»
Географія проекту Україна
Проектні дії
 1. Організація та проведення круглого столу (грудень 2019)
 2. Проведення регіональних семінарів за участю органів місцевого самоврядування (лютий 2020 – вересень 2020)
 3. Аналіз отриманих за підсумками семінарів та реалізованих рішень даних з метою вироблення обґрунтованих рекомендацій щодо систематизації впровадження smart-рішень в Україні (жовтень 2020)
 4. Проведення інформаційної кампанії з популяризації серед громад значення і можливостей успішних прикладів впровадження smart-рішень з високим потенціалом повторного запуску іншими громадами (протягом всього часу дії проекту)
Очікувані результати та впливи
 • Підвищення поінформованості органів місцевого самоврядування щодо новітніх тенденцій у вирішенні актуальних питань розвитку.
 • Створення ефективних методів управління містом та забезпечення комфортних умов проживання для громадян.
 • Підвищення рівня залучення громадян до реалізації суспільно важливих проектів. · Підвищення рівня цифрових навичок працівниками органів місцевого самоврядування. · Збільшення кількості електронних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування
 • Збір та аналіз проблематики впровадження smart-рішень в громадах
 • Напрацювання методичних рекомендацій щодо впровадження smart-рішень.
 • Сприяння підвищенню спроможності місцевих громад брати на себе відповідальність та приймати самостійні рішення.