Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

20 грудня 2019 року

19 грудня 2019 року об 11.00, за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 10-12, Національний культурно - мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» відбулася стратегічна сесія «Мистецька освіта майбутнього».

За запрошенням Міністерства культури, молоді та спорту України участь у заході  взяла головний спеціаліст відділу культури, мистецтв, охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Київської ОДА - Остапенко Наталія Вікторівна.

Мета заходу – діалог і порозуміння, каже заступниця чільника МКМС.

Під час панельних дискусій, перегляду презентацій щодо роботи українських мистецьких шкіл та шкіл Фінляндії, Ісландії, а також практичних завдань, за участі відомих фахівців,  у т.ч. арт-мена, колишнього заступника міністра культури Олеся Журавчака, фронт-вумен інді-поп-рок гурта «Крихітка» Олександри Кольцової, представників місцевого самоврядування, міських голів, керівників благодійних фондів, музикантів та директорів мистецьких навчальних закладів, учасники сесії опрацювали і сформували основні проблеми мистецької освіти і бачення майбутньої мистецької освіти в Україні.
 Ірина Подоляк - заступник міністра культури, молоді та спорту відкрила сесію, привітала присутніх з Днем святого Миколая, та зазначила:

«Ми почали діалог з середовищами, з батьками, з викладачами, з представниками вищих мистецьких шкіл. Ми розуміємо, що мистецька освіта має бути наскрізною: виходити з позашкілля, чи зі спеціалізованих шкіл і ставати «мистецтвом вищих досягнень» після вузів різних рівнів, якщо у людини є така мета і талант. Багато розмов з спільнотою наштовхує нас на думку про ймовірність окремого регулювання мистецької освіти через закон, адже специфіка є досить відчутною у загальній системі. Поки що маємо початок цивілізованого і оптимістичного діалогу, відчуття незворотності змін і необхідність змін. Ми хочемо переосмислити місію мистецьких шкіл. Ми хочемо розуміти, чи мистецькі школи повинні залишатись такими, якими вони були в радянській системі, інструментами для здобуття перемог, чи вони повинні стати для дітей мистецьким простором для існування. Ми шукаємо відповідь – мистецькі школи мають лише кувати переможців чи створювати можливості для розкриття людини в житті і світі?».

Під час перерви, учасники заходуна солодилися різноманітними експозиціями, світловими інсталяціями "Мистецького арсеналу", перевірили органи чуття та сприйняття за допомогою віртульної реальності тощо.

Інформаційним партнером заходу став телевізійний канал «1+1».

За підсумками плідної роботи, результатом змін мистецької освіти України визначили  те, щоб діти отримували радість і задоволення від того, що йдуть в мистецьку школу.