Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13 грудня 2019 року

12 грудня в ArtHall D12 м. Київ відбулася підсумкова Всеукраїнська конференція Міністерства культури, молоді і спорту України з нагоди нагородження переможців грантової програми «Малі міста - великі враження»

У 2019 році проект дяів відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 535-р «Про затвердження переліку культурно-мистецьких проектів — переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів “Малі міста — великі враження”, які реалізуються у 2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету».

До події долучилися керівництво Міністерства культури, молоді і спорту України, представники Українського культурного фонду, Українського центру культурних досліджень, заступники голів ОДА України, начальники департаментів та управлінь з питань культури і туризму, міські голови та голови ОТГ.

Захід відвідала головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Київської ОДА Остапенко Наталія та привітала переможців проекту з Київщини, поспілкувалася з колегами з Полтавщини, Івано-Франківщини, Житомирщини та Харківщини.

Варто зазначити, представники Київщини неодноразово перемагали у проекті «Малі міста - великі враження».

У 2019 році це 2 проекти від Київської області:

  1. Мистецький проєкт «Парк мистецтв» м. Буча.
  2. Арт-резиденція «Сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича» м. Славутич.

Фактичне фінансування від Мінкультури: 2 млн. 800 тис. грн.

Кількість глядачів: 11 000 осіб.

Відкрив конференцію Володимир Бородянський - Міністр культури молоді та спорту, який наголосив що міністерство -  це 4D міністерство, яке здійснює державну політику у 4 галузях: КУЛЬТУРА, МОЛОДЬ, СПОРТ та ТУРИЗМ!

«Це насправді міжсекторальний проект, який покликаний об’єднувати громаду, давати поштовх для розвитку малих містечок, а отже для проведення успішної культурної децентралізації»,– наголосила Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

Модератори конференції:

  • автор проекту «Малі міста-великі враження»  - Ірина Френкель - Директор Українського центру культурних досліджень;
  • Ярослав Петраков - Генеральний директор директорату стратегічного
  • планування та європейської інтеграції.

Учасники проектів презентували свої здобутки, статистику та тенденції розвитку громад.

Відбулися цікаві панельні дискусії на теми: «Розвиток культурної сфери в умовах децентралізації – основні зміни» - розподіл повноважень, функціонал, моделювання перспективних мереж, пілотні проекти щодо центрів культурних послуг» та «Потенціал культурної спадщини та креативних кластерів у розбудові туристичної привабливості малих територій».

Нагадуємо, програма стартувала 15 квітня 2019 року – було оголошено прийом заявок, і проводилася вона вже вдруге Міністерством культури України та Українським центром культурних досліджень. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики».

Головна ціль програми – підтримка населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб. Участь у конкурсі могли взяти культурно-мистецькі проекти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.

В результаті конкурсу було обрано 74 переможця, але вдалося реалізувати 71 проект, оскільки 3 з різних причин не змогли впровадити грант у своїй громаді.

Вітаємо наших переможців столичного регіону: м. Буча та м. Славутич!