Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

06 грудня 2019 року

З Днем Збройних Сил України!

06 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закони “Про оборону України” та “Про Збройні Сили України”.

Рівно через два роки – 06 грудня 1993 року – ВРУ заснувала дату для проведення Дня Збройних Сил України. 

Вона була приурочена до дня прийняття закону “Про Збройні Сили України”. Тому саме вона увійшла в історію сучасної Української держави як професійне свято української армії.

Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.

Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України.

Заклади культури Київщини не залишилися осторонь державного свята.

Напередодні Дня Збройних сил України у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» пройшов урок мужності для учнів Демидівської ЗОШ I – III ступенів. Захід був проведений Вишгородською районною радою ветеранів війни, праці та Збройних сил за сприяння Благодійного фонду Романа Буковського. Учнів та гостей привітав Заслужений працівник культури України, директор музею Іван Вікован. Він розповів учням про історію створення музею-заповідника та важливість вшанування пам’яті та подвигу захисників України. Коцюба Олександр Павлович, генерал козачих військ, член - кореспондент Національної академії правових наук України, закликав учнів вивчати історію своєї країни та вчитися аналізувати та обдумувати історичні факти. Жуланов Петро Григорович, генерал - майор, голова Вишгородської міської ради ветеранів розповів дітям про свій шлях до військової авіації. Побажав учням успішного навчання та більше займатися спортом. Друг музею, військовий хірург, учасник Революції Гідності та АТО Яковенко Василь Васильович, наглядно показав дітям з чого складається амуніція військового лікаря в зоні бойових дій. Поділився з учнями епізодами з життя лікаря в умовах війни. Учні Демидівської ЗОШ I – III ступенів подякували присутнім захисникам України за переданий досвід та продекламували вірші про війну.

06 грудня о 15:00 год. у Броварському міському культурному центрі відбудеться ІІІ відкритий міський фестиваль патріотичної творчості        "З Україною в серці", приурочений до Дня Збройних Сил України. Метою фестивалю є привернення уваги широких кіл громадськості та учнівської молоді до культурно-мистецьких заходів, орієнтованих на популяризацію мистецтва патріотичної тематики; збагачення репертуару юних виконавців високохудожніми творами українських авторів, кращими зразками української народної творчості; розвиток вокального виконавства, професійного музикування та ансамблевої гри, хореографічної майстерності, образотворчого мистецтва, акторської майстерності тощо; обмін творчими досягненнями, досвідом роботи серед керівників художніх колективів та окремих виконавців. Організаторами фестивалю є відділ культури Броварської міської ради Київської області, управління освіти і науки Броварської міської ради Київської області.

06 грудня в Краєзнавчому музеї м. Березань до Дня Збройних Сил України проводитимуть тематичну екскурсію «Є така професія – Батьківщину захищати». В міському будинку культури відбудуться урочистості присвячені Дню Збройних Сил України «Свято мужності й відваги».

06 грудня в Центрі дозвілля м. Березань проведуть кінолекторій на тему «Державні символи України», а також пройда демонстрація документального фільму «Державні символи України (Герб) Тризуб – маловідомі факти».

«Вклоняємось доземно українському солдату» - під такою назвою пройде зустріч військовослужбовців Збройних сил України Ганни та Олексія Косінових з учнями восьмого класу ЗОШ № 2 м. Вишневе. Подружжя Косінових поділяться з учнями спогадами, розповіли школярам про час, проведений у зоні АТО/ООС. Під час зустрічі учні переглянуть відеоролики про Збройні сили України та ознайомляться з матеріалами книжкової тематичної виставки «Армія нашої держави».

06 грудня в Пісківській ОТГ на базі БК с. Мигалки відбудуться урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування.

06 грудня в КЗ КОР «Меморіальний музей-садиба К. Білокур» проводять  круглий стіл «Листами, мов зорею засвітилася…» з нагоди 119-ї річниці від дня народження Народного художника України Катерини Василівни Білокур.

06 грудня в м. Обухів відбудеться районний урочистий захід до Дня Збройних Сил України.

08 грудня в смт. Баришівка пройде Фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Молоді голоси-2019» в рамках відзначення Дня Збройних сил України.