Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

03 грудня 2019 року

Київська обласна «Книга Пам’яті України»

Київська обласна «Книга Пам’яті України»Київською обласною редколегією «Книга Пам’яті України» і Київським обласним  відділенням Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України» спільно з управлінням культури, національностей та релігій КОДА за останні роки випущено вісім томів обласної «Книги Пам’яті України», в яких  в розрізі районів, міст, селищ, сіл подані короткі біографічні дані 168 тис. воїнів із Київщини, які загинули на фронтах Другої світової війни, три томи обласної «Книги Скорботи України», де згадані 25.4 тис мирних жителів області, закатованих під час нацистської окупації, та дванадцять томів обласної «Книги Пам’яті України. Звитяжці. Київська область», куди ввійшли бойові і трудові біографії  99.1 тис. ветеранів із Київської області, які повернулися живими із фронтів,  живі по даний час (невелика кількість) або померли після війни. Охоплені всі райони і міста обласного значення.

У грудні цього року випущено тринадцятий (додатковий) том серіалу «Звитяжці» об’ємом   604   сторінки, тиражем 322 екз, в який увійшли ще 1,9 тис. ветеранів війни, які з різних причин не були згадані у попередніх випусках обласних Книг Пам’яті. В даному томі увічнена також пам'ять 11.9 тис. воїнів Другої світової війни, які обороняли або визволяли від нацистських окупантів  населені пункти Київщини. Сюди також ввійшли імена воїнів, віднайдених різними пошуковими групами, і урочисто перепохованих на братських кладовищах в селах і містах області. Охоплені перші за абеткою вісім районів і чотири міста обласного значення. Дані щодо ветеранів по інших районах і містах обласного значення будуть розміщені в наступних ще двох томах, випуск яких планується на 2020 рік. За попередніми  підрахунками до них ввійдуть ще понад 50 тис. воїнів, які загинули у 1941-1944 рр. при обороні або визволенні сіл, селищ і міст нашої області.

У тринадцятий том серіалу «Звитяжці», внесені також імена 1570 колишніх  військовополонених,уродженців різних республік колишнього СРСР, у т.ч. України і Київської області, які перебували у німецькому шпиталі № 3 в місті Біла Церква. Більша частина їх в різних архівах згадуються як пропавші безвісти.

Даний том, як і всі попередньо випущені, буде направлено в бібліотеки, архіви, музеї, учбові заклади, громадські організації районів, міст, селищ і сіл області, а також в державні і обласні бібліотеки, музеї, архіви.

Таким чином в області у 2020 році фактично в основному буде завершено створення у друкованому вигляді та в електронному варіанті Меморіалу Пам’яті воїнів-переможців Другої світової війни із Київщини, та тих, хто героїчно воював і загинув на її території, обороняючи і визволяючи наші села, селища, міста.