Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

18 листопада 2019 року

2- й день роботи III Міжнародного форуму «Креативна Україна»

Головний організатор форуму — Міністерство культури, молоді та спорту України.
Місце проведення — ArtHall D12, вул. Десятинна 12, м. Київ.
Дата проведення – 15 листопада 2019 року

форум «Креативна Україна»Третій щорічний міжнародний форум «Креативна Україна» є платформою для політико-експертного обговорення з метою формування державної політики у сфері креативних індустрій.

У роботі Форуму взяла участь головний спеціаліст відділу культури, мистецтв, охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації ОСТАПЕНКО Наталія. Під час перерви пані Наталія познайомилася із спікером 1-го дня Форуму - Carolina Quintana з Чилі - Фахівець відділу аналізу торгівлі програми «Креативна економіка та індустрії» в ЮНКТАД (Конференція ООН з торгівлі та розвитку) «Світові тренди креативної економіки з перспективи торгівлі та розвитку» була приємно вражена, що Форум відвідали державні службовці різних рівней, обмінявшись контактною інформацією - виявила готовність до співпраці.

Другий день форуму — був практично орієнтований: пройшло напрацювання необхідних інструментів для сталого розвитку креативних індустрій в Україні, зокрема за напрямами дизайну, моди, книговидавництва та в аудіовізуальному секторі.

А також, обговорено шляхи інтеграції України в єдиний цифровий ринок ЄС у контексті права інтелектуальної власності у сфері креативних індустрій, проведено секторальні воркшопи та бізнес-консультації за участі міжнародних експертів.

«Думайте глобально – дійте локально» - головний месидж 2-го дня роботи Форуму.

У рамках Форуму діяли воркшопи з книговидавництва, фешн-індустрії, аудіовізуального сектору, дизайну.

форум «Креативна Україна» форум «Креативна Україна»

Серед спікерів 2 дня роботи Форуму:

Ведучий — Олександр Штепан — Радник зі стратегічних комунікацій, креативний директор ASTI Ukraine, засновник проекту «Живослово».
Джон Хокінз, Британія — Фахівець з креативної економіки, член консультаційної Ради з креативної економіки ООН, автор книги «Креативна економіка: як заробляють на ідеях», автор концепту «креативні індустрії». Пан Джон акцентував увагу на різниці людини – як автора креативних індустрій і штучного інтелекту…, що креативні індустрії – це знання, досвід, праця і здатність  це передати. А штучний інтелект не має такої змоги, не має  інтуїції – це притаманний лише людині генетичний розум. Машину цікавлять тільки данні…Фізично працювати людині важно, але розумова праця ще більше виснажлива – тому й цінна.
Вільма Місюконіене, Литва — юрист у сфері ІТ та інтелектуальної власності, співавтор флагманської ініціативи ЄС «Гармонізація цифрових ринків країн ЄС та Східного партнерства», консультант з питань цифрової трансформації та цифрової політики у сфері урядових технологій, штучного інтелекту, криптовалюти та блокчейну. Пані Вільма виконала музичний твір на скрипці, яку не брала в руки майже 30 років, і довела що «мрії здійснюються. Треба дуже сильно бажати і діяти для їх реалізації!»
Христина Никеруй — Юрист / associate Baker McKenzie Ukraine.  Розповіла про щоденні проблемні питання щодо захисту інтелектуального права. А також, запропонувала до уваги авторську книгу «Авторське право. Зрозуміти і використати», як посібник для творчих людей. Книгу можна вільно завантажити на сайті Інституту української книги.

Модератор: Ольга Сімсон — Директор «Інституту права, технологій та інновацій», професор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. У своїй промові пані Ольга звернула увагу на те, що державне регулювання інтелектуального права досить розвинуте. Існує спеціалізований суд по захисту інтелектуальної власності – бо це юридична царина, сектор економіки. Вже діють досить багато електронних платформ щодо оформлення авторського права. Існує 3 види Авторських договорів:  - ліцензійний; - замовлення; - передання. А також, 2 види оплати інтелектуальної власності: одноразовий (гонорар), та по іншій домовленості і умовах – роялті.

Спікери приділили увагу різноманітним секторам креативних індустрій:

 • Аудіовізуальне мистецтво
 • Література, видавнича справа, друковані ЗМ
 • Реклама, маркетинг, PR та інші креативні послуги
 • Сценічне мистецтво
 • Нові медіа та ІТ (віртуальна реальність, комп.ігри...)
 • Дизайн
 • Візуальне мистецтво
 • Бібліотеки, архіви, музеї
 • Мода
 • Архітектура та урбаністика
 • Аудіальне мистецтво
 • Народні художні промисли

Щиро вдячні колегам з Міністерства культури, молоді та спорту України за запрошення на Форум та плідну співпрацю!

форум «Креативна Україна» форум «Креативна Україна» форум «Креативна Україна»

форум «Креативна Україна» форум «Креативна Україна»