Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

15 листопада 2019 року

Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації долучилося до III Міжнародного форуму «Креативна Україна»

Головний організатор форуму — Міністерство культури, молоді та спорту України.
Місце проведення — ArtHall D12, вул. Десятинна 12, м. Київ.
Дата проведення – 14-15 листопада 2019 року.

Третій щорічний міжнародний форум «Креативна Україна» є платформою для політико-експертного обговорення з метою формування державної політики у сфері креативних індустрій.

Креативні підприємці, міжнародні експерти у сфері культури й економіки, представники органів державної влади та громадянського суспільства були залучені до розробки оптимальних шляхів формування креативної економіки та культури в Україні, що заснована на інноваціях, таланті, творчості.

У роботі Форуму взяла участь головний спеціаліст відділу культури, мистецтв, охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації ОСТАПЕНКО Наталія.

Фокус цьогорічного форуму — інтеграція інновацій у розвиток креативних індустрій.

Мета заходу — напрацювати варіанти культурних політик, що використовують цифрові технології як інструмент надання рівного доступу до культури, заохочення розмаїття форм творчого самовираження, генерації високої доданої вартості креативного продукту.

У перший день форуму відбулося представлення останніх тенденцій державної політики у сфері креативних індустрій в Україні, позиції України в міжнародному культурно-економічному просторі креативних індустрій, а також обговорення цифрових компетентностей та інноваційних технологій у культурі і креативних індустріях.

Серед спікерів 1 дня роботи Форуму:

Ведучий форуму — Андрій Куликов — Журналіст, медіа-експерт, співзасновник ГО «Громадське радіо», ведучий політичного тв-шоу «Свобода слова» на каналі ICTV.

Володимир Бородянський — Міністр культури, молоді та спорту України.
Світлана Фоменко — Перший заступник Міністра культури України.
Матті Маасікас — Голова Представництва ЄС в Україні.
Наталі Берас — Радник з питань співробітництва та культури Посольства Франції в Україні, Директор Французького Інституту в Україні, Президент EUNIC в Україні.
Вільма Місюконіене. Литва — Консультант українського уряду з питань ЄС і політик цифровізації.
Carolina Quintana. Чилі. - Фахівець відділу аналізу торгівлі програми «Креативна економіка та індустрії» в ЮНКТАД (Конференція ООН з торгівлі та розвитку) «Світові тренди креативної економіки з перспективи торгівлі та розвитку»
Оксана Альбі. Ірландія — координатор Ірландсько-української бізнес - платформи.
Софія Дяк — історик, директор Центру міської історії (Львів), куратор проектів про переосмислення минулого, авторка курсів про публічну історію в УКУ та Києво-Могилянській Академії.
Катерина Рай — Мистецтвознавець, куратор, дослідниця сучасного візуального мистецтва, ідеолог FRONTIER Art festival.
Катерина Кравчук — Економістка та культуролог. Автор курсу "Міжсекторна співпраця в культурі" для Українського Католицького Університету. Креативний сектор у Східній Європі: флагман інновацій чи генератор стереотипів? Презентація звіту «Гендерна рівність і розширення можливостей у креативних і культурних індустріях»Федір Бойцов — Засновник Pixelated Realities, архітектор, спеціаліст з 3D- сканування, VR, AR. Наголошував: «Цифрові методи та 3D сканування зокрема майбутнє реставрації та збереження в археології. Цифрова база культурної спадщини має бути завданням влади і фахівців. Музеї повністю не потрібно "оцифровувати" має залишатися недомовленість, таємниця...щоб людина фізично його відвідала.Раціональніше робити "трейлер" музею (накшталт кіно)».
Сергій Прокопенко — Співзасновник інноваційного медіа Gwara Media та інші експерти.
Тривала панельна дискусія відбувалася на тему  «Інтеграція України у глобальні ланцюги доданої вартості креативних індустрій».

Спікери:

Крістіан Дімер — Голова програми «Дім Європи» розповів про професійні контакти, які будуються на особистому рівні. А також про грантові програми для перекладачів та видавців.
Саймон Вільямс — Директор Британської Ради в Україні презентував напрацювання щодо реалізації 120 грантів та налагодженням «культурних мостів».
Олександра Коваль — Директор Українського інституту книги.
Метью Андервуд — Директор програми «Американські простори», Посольство США в Україні. Після презентації програми, пан Метью повідомив, що в Україні діє 29 культурних центрів, наголосив на необхідності взаємодії та діалогу, а також систематичному навчанні одне одного під час реалізації міжнародних культурних програм.
Надія Ковальчук — Заступник виконавчого директора Українського культурного фонду з проектної роботи, член Дирекції Фонду.
Тетяна Філевська — Креативна директорка Українського інституту, арт- менеджер, куратор та дослідниця українського мистецтва ХХ ст.
Відбулася спеціальна панельна сесія, присвячена сучасному мистецтву, яке активно використовує інклюзивний, мистецький, технологічний та економічний потенціал інновацій. Спікери:
Наталія Шпитковська — Директор Центру сучасного мистецтва М17.
Едо Дейкстерхьойс, Нідерланди — Колишній директор щорічного ярмарку сучасного мистецтва Art Amsterdam, журналіст у сфері сучасного мистецтва, мистецтвознавець і критик.
Анна Авєтова — Арт-менеджер, засновниця арт агенції^asho, директорка Mironova gallery/foundation.
Олег Тістол — Художник.
Владислав Вакуленко — Співвласник аукціонного будинку «Art Consulting Group».
Браян Ферман — Співробітник Посольства США в Україні з питань культури.
Марина Шмакова — Засновник Фундації креативної підтримки «Submarine.

Насичену програму Форуму доповнив  прекрасний арт-перфоманс від студентів Муніципальної академії естрадно-циркового мистецтва.

Багато питань виникало і дискусій навколо поняття «Штучний інтелект» - це здатність комп’ютерної програми чи машини моделювати інтелект людини. І хто в майбутньому буде головним…

«Креативність - безпечний простір для помилок!» - став головним месіджем 1 дня Форуму!