Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

07 листопада 2019 року

На Київщині у спільній молитві за долю дітей-сиріт керівництво облдержадміністрації, представники релігійних організацій та Церков області звернулись до всіх небайдужих
з закликом не бути осторонь проблеми сирітства в Україні

6 листопада 2019 року в  «Київському академічному обласному музично-драматичному театрі імені П.К.Саксаганського» м. Біла Церква відбувся обласний захід «Молитва за сиріт», організаторами якого виступили Управління культури, національностей та релігій, Служба у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації спільно з Альянсом «Україна без сиріт»,  «Отчий дім» та Київською обласною радою Церков та релігійних організацій.

Захід зібрав разом усіх, кому небайдужі долі сиріт у нашій країні. Головна мета: спільна молитва всіх Церков і конфесій за сім'ї, благополуччя і захист для усіх дітей-сиріт, за суттєві зміни в житті тисяч дітей.

Участь у заході взяли заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, начальник управління культури, національностей та релігій Золотоверх Ігор, в.о. начальника служби у справах дітей та сім’ї Петро Ткач, міський голова Геннадій Дикий, заступник Білоцерківського міського голови Катерина Литвиненко, представники Київської обласної ради Церков та релігійних організацій.

Відкрив офіційну частину Обласної молитви за сиріт заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, який зачитав звернення голови Київської обласної державної адміністрації Олексія Чернишова. В зверненні йшлось: “перед нами стоїть важливе завдання: спільними зусиллями формувати позитивну суспільну думку про дитину-сироту, усиновлення, захист прав дітей-сиріт та формування сприятливої атмосфери для їх прийняття суспільством. Лише щирі починання приведуть до великих змін у житті кожної дитини та суспільстві в цілому”.

Разом з представники влади духовенство просило захисту, благословення та щасливі родини для всіх дітей-сиріт. Адже найголовніша потреба дитини – мати люблячу, турботливу сім’ю.

Зі словами настанови та молитви до присутніх звернулися: керуючий Білоцерківською єпархією Української Православної Церкви, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин; керуючий Переяславсько-Вишневською єпархією Православної Церкви України, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; настоятель Парафії Блаженнішої Княгині Ольги Української Греко-Католицької Церкви м. Біла Церква, протоієрей Євген Мерімерін; настоятель костелу Св.Іоанна Хрестителя Римо-Католицької Церкви Київсько-Житомирської Дієцезії м. Біла Церква, священик Анатолій Менжиєвський; уповноважена представниця Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні Катерина Сердюк; муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Шейх Саїд Ізмагілов.

В їхніх промовах порушувались найбільш актуальні проблеми, зокрема, питання Батьківства, вирішення соціальних і духовних причин, які призводять до сирітства та подоланні його, як явища.

Спільну молитву також виголосили дівчинка-сирота та мама-усиновитель.

Програма заходу була поділена на дві частини: святкову та офіційну. Дитяча програма для дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; усиновлених дітей; дітей з дитячих будинків сімейного типу; дітей з прийомних сімей, які перебувають під опікою-піклуванням; дітей, з патронатних сімей передбачала функціонування зони дозвілля, зокрема, проведення настільних ігор та конкурсів, майстер-класів з виготовлення листівок, аквагрим та фотозони. Справжнє свято для дітей подарувала вистава «Бременські музиканти».

Наприкінці заходу учасники випустили в небо повітряні кульки, як символ того, що всі слова, молитви і прохання будуть почутими.

Варто зазначити, що Київська обласна державна адміністрація активно підтримує ініціативу проведення Молитви за сиріт по всій області. І сьогодні ця особлива подія, бо у спільній молитві за долю дітей-сиріт ми звертаємось до всіх небайдужих із закликом не бути осторонь проблеми сирітства в Україні та Київській області  зокрема.