Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

01 листопада 2019 року

31 жовтня 2019 року КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей»
проводив музейний путівник «Українське весілля. Обряди. Традиції».

У заходах взяв участь Ігор Золотоверх начальник управління культури, національностей та релігій Київської ОДА. В привітальному слові подякував за сумлінне служіння благородній справі збереження і розвитку української культури – становлення Української держави, невтомний творчий пошук всім учасникам етнографічного дійства. Ігор Васильович був вражений талантами  артистів-аматорів, їх творчим потенціалом, подякував працівникам Ржищівського археолого - краєзнавчого музею за самовіддану творчу працю, що  вражає своєю неповторністю,  різносторонністю, невичерпною енергією.

Подія відбулася в рамках музейного проєкту «Календарна обрядовість річного циклу», з метою підвищення інтересу до історії, культури, традицій і звичаїв Київщини, розширення знань про календарну обрядовість, залучення громади до науково-дослідної та краєзнавчої роботи, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури і народного мистецтва, а також напередодні Велесової ночі.

Велес – це дохристиянський, язичницький бог. Його вважали богом мистецтва, музики, поезії, краси, таланту, щастя та любові.

Велесова ніч – це ніч великої сили, коли тоншають кордони між світами, коли духи наших предків і тих, що будуть жити після нас, постають невід’ємним цілим. Вважалося, що в Велесову ніч духи предків повертаються до своїх нащадків, щоб піднести їм уроки і благословити весь рід. Саме тому святкування Велесової ночі для слов’ян мало особливе значення.

Тема музейного путівника вибрана невипадково. Бо традиційна весільна обрядовість і звичаєвість українців дають широке уявлення про моральні, етичні і естетичні погляди народу, культуру родинного спілкування. Ти більше, що за збереження традицій весільного обряду з давніх-давен несе відповідальність уся громада, вона й повинна передавати особливості регіону наступним поколінням.

Дуже приємно, що підтримати своїх колег музейників завітали делегації Білоцерківського краєзнавчого музею на чолі з директором Діденко Л. М., та Богуславського краєзнавчого музею.

В обрядових дійствах українського  весілля в музеї  взяли участь художні колективи Ржищівської громади: музейна театральна студія (учасники: студенти Ржищівського гуманітарного коледжу та працівники музею), фольклорний ансамбль «Криниченька», вокальний ансамбль «Півчаночка»  (с. Півці), вокальний ансамбль» Горицвіт (с. Уляники). Учасники народного ансамблю танцю «Дивосвіт».