Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

28 жовтня 2019 року

24 жовтня 2019 року у Національному музеї – заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулася науково – практична конференція, присвячена 75- й річниці вигнання
нацистів з України

Варто згадати, що з 1418 днів війни на теренах Радянського Союзу 1225 діб нацистський чобіт топтав землю України, 778 днів перебувала у гітлерівському ярмі столиця України – Київ. Наш народ не скорився ворогу. За роки війни загинуло понад 8, 5 млн мешканців України, з яких – 4,5 млн.- мирне населення. Величезними були і матеріальні втрати. Україна постраждала більше ніж всі країни Європи.

Учасників конференції  привітали : заступник начальника управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Васильонок Сергій Володимирович та Гайдук Сергій Анатолійович, віце – адмірал, командувач військово – морськими силами             України  у 2014 – 2016 років, голова Асоціації ветеранів військово – морських сил України, Литовченко Владлена Володимирівна, директор Вишгородського історико – культурного заповідника, кандидат історичних наук.

З вступним словом та доповіддю «Про роль України та українців у Другій світовій війні до учасників конференції звернувся Вікова Іван Петрович, директор Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України.

Перед початком роботи конференції  відбулося відкриття  тематичної виставки, присвяченої 75-ій річ¬ниці вигнання нацистів з України з фондів Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», на якій  представлені зброя, особисті речі, письмові та документальні експонати відповідного періоду як солдатів Червоної Армії, так і Вермахту. Окрема вітрина присвячена діяльності визвольного руху загонів УПА, які також боролися за визволення України. Родзинкою виставки є витвори живопису і графіки з фондів музею.  Як вже стало доброю традицію тематичних виставок у нашому музеї – створено дві «так званих» зони селфі – це інсталяції – «Боєць УПА» та «Капітан РСЧА пише листа дружині свого загиблого солдата»,    а також   презентація фотовиставки, подарованої музею громадським діячом Ліщинським Олександром Іллічем (м. Суми), який є членом прези¬дії Спілки громадян і організацій щодо збереження історико-культур¬ної спадщини «Міжнародний Союз «Спадкоємці Перемоги», керівник Всеукраїнської асоціації громадського здоров’я», поет та блогер, відкриття  виставки поштових марок та конвертів відо¬мого Київського філателіста Олександра Володимировича Канівця  та  презентація ретророманів від професійного історика, кандидата політичних наук Галини Горицької про події в радянсько¬му Києві і не лише.

В роботі конференції  взяли участь  видатні  історики, музейні  працівники, краєзнавців, працівники закладів культури, які  займаються  національно – патріотичного виховання.

З доповідями  виступили  науковці з Національної академії внутрішніх справ - Чайковський Анатолій Степанович, доктор історичних наук , професор  та Кухаренко Володимир Дмитрович, кандидат економічних наук, доцент; музейні працівники - Збанацький Анатолій Григорович, завідувач відділу Музею історії міста Києва, Іванчук Ольга Анатоліївна , старший науковий співробітник музею КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей», Ковальчук Світлана Леонідівна, заввідділом Історичного музею КЗ КОР «Яготинський історичний музей», працівники освіти – Петрук Галина Яківна, керівник гуртка «Пам’ять» Вишгородського  районного Центру творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт», завідувач музею «Пам’ять», Сологуб Андрій Олегович, керівник історико-краєзнавчого клубу «Легіон» Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт», педагог-організатор Литвинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та учні школи; Також з доповідями виступили Чудновець Олександр Миколайович, голова ради громадської організації «Київське військово-  історичне товариство», Алексеєнко Григорій Іванович, відомий історик, краєзнавець.

Орел Таміла Петрівна, голова Вишгородської районної ради ветеранів  представила присутніх на конференції ветеранів Другої світової війни, учасників звільнення України від нацистів: Демченко Ігоря  Євгеновича  та Бруневича  Віктора  Павловича, а також Бабича  Віктора  Миколайовича, голову організації  ветеранів м.Вишгорода, Єгорова  Миколу  Федоровича, голову Синяківської первинної організації ветеранів, Поліщука  Василя  Миколайович, ветерана, полковника СБУ, члена правління Вишгородської районної організації ветеранів.

Учасники  конференції  стоячи та оплесками  привітали ветеранів  в знак шани до їх подвигу  та уважно вислухали  спогади про участь у війні.

Учасники  науково – практичної конференції, присвяченої 75 – й річниці вигнання нацистів з України прийняли  резолюцію – звернення, в якій висловили  єдину думку, що всі українці, ми, наші діти і онуки повинні пам’ятати якою великою ціною було здійснено вигнання окупантів з наших земель і зробити все необхідне для збереження незалежності України, нашої волі і правди історії.

До учасників конференції приєдналися вчителі школи № 6 міста Слов’янськ, які відвідали музей та ознайомилися з його експозицією.

На згадку про участь у науково – практичній конференції було зроблено спільне фото на фоні приміщення музею та в знак шани до Подвигу захисників Вітчизни поклали квіти до Пам’ятника невідомому солдату.