Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

23 жовтня 2019 року

28 жовтня 2109 р. об 11 годині в приміщенні «Укрінформ» за адресою м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 відбудеться підсумкова прес-конференція за результатами впровадження проєкту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація».Проєкт втілюється Вишгородським історико-культурним заповідником за підтримки Українського культурного фонду.

Вперше в Україні у межах проєкту завдяки новітнім  технологіям не лише оснащено QR-кодами історико-культурні пам’ятки, а створено унікальний віртуальний туристичний простір. 22 пам’ятки об’єднані в єдину цифрову систему,  яка дає змогу  сформувати власну екскурсію, котра проявить Вишгород часів Київської Русі. Місто було другим за значенням після Києва, фортецею, княжою резиденцією і потужним ремісничим центром.   
Вперше в Україні QR-кодами оснащено пам’ятки у сільській місцевості; зокрема, легендарний Межигірський монастир, яким опікувались запорозькі козаки і який відображений у творах Т.Г. Шевченка.

Вперше в Україні проведено моніторинг і дослідження ефективності QR-кодування пам’яток з можливістю застосування набутого досвіду  в інших історико-культурних закладах України.

Під час прес-конференції буде презентовано перші в Україні поштову марку та листівку з QR-кодами. На листівці зображено ландшафт літописного Вишгорода – історико-культурної пам’ятки національного значення.

Спікери:
Ігор ЗОЛОТОВЕРХ – начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної держадміністрації;

Влада ЛИТОВЧЕНКО – директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук, куратор проєкту;

Ольга СУМСЬКА – українська акторка і телеведуча, народна артистка України, учасниця заходу «Доторкнись до історії» в межах проєкту;

Ніна ПРИБЄГА– головний редактор видавництва «Мистецтво».

Валерій ГІЖИЦЬКИЙ –  співзасновник проєкту MEBook.

Телефон для акредитації журналістів:  (044) 299-00-10, факс: (044) 279-86-65, 234-83-66, office@ukrinform.ua