Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

06 серпня 2019 року

З нагоди встановлення перших табличок з QR-кодами на історико-культурних пам’ятках Вишгородщини 5 серпня 2019. р о 12.00 за адресою: м.Вишгород, пл. Шевченка, 1, відбулася прес-конференція «Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною».

Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) встановив перші QR-коди на історико-культурних пам’ятках району. Це непересічна подія, адже QR-коди на історичних пам’ятках у малих містах, а тим більше у селах, багатих історичною спадщиною, ще не увійшли у широкий вжиток. ВІКЗ у межах унікального проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація» оснащує QR-кодами 22 визначні об’єкти Вишгорода та району. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

прес-конференція «Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною» прес-конференція «Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною»

Спікери:

  • Ігор Золотоверх, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА;
  • Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук;
  • Данчин Олексій - в.о. голови Вишгородської РДА;
  • Іванов Трохим - заступник Вишгородського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;
  • Наталя Кива - програмний менеджер українського культурного моніторингу Українмського культурного фонду;
  • Остапенко Наталія - головний спеціаліст відділу культури, мистецтв, охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій КОДА;
  • Дмитро Шевченко, завідувач Історичного музею ВІКЗ;
  • Світлана Вепшина, дизайнер.

Важливість реалізації проекту відмітив Ігор Золотоверх - начальник управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, що це прекрасна можливість популяризувати сучасну Вишгородщину, залучити туристів та зацікавити молодь історичною культурною спадщиною.

В подальшому історико-культурний заповідник планує випустити унікальну поштову марку з активним QR-кодом, ввести інтерактивний персонаж («героєм» може стати славнозвісний талісман заповідника - трьохмастна киця Маруся) та залучити до популяризації відомих діячів та зірок шоу-бізнесу. Зокрема, як повідомила Влада Литовченко, в реалізації останнього вона вже заручилась згодою Ірми Вітовської, Ольги Сумської та Святослава Вакарчука.

Після прес-конференції її учасники мали змогу пройтись туристичним маршрутом Вишгорода, акцентувавши увагу щодо історичних місць за допомогою QR-кодування та відвідали Музей гончарства.

А ще, завдячуючи партнеру Вишгородського історико-культурного заповідника - прогулянковому теплоходу «Резон», здійснили прогулянку Київським водосховищем, так званим Літописним шляхом Мономаха і таким чином ще раз долучитись до історії Вишгородського краю.

прес-конференція «Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною» прес-конференція «Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною»

<< Назад