Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

11 червня 2019 року

06 червня 2019 р. в приміщенні Київської ОДА відбулася стартова прес-конференція з нагоди запуску унікального проекту Вишгородського історико-культурного заповідника «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація». Проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду

Інтерактивна туристична навігація застосовується вже більше 10 років у Європі і показала себе зручним та дієвим інструментом популяризації об’єктів культурної спадщини. Як втілити такий механізм, зробити його ефективним та зручним у передачі не тільки інформації про історичні пам’ятки, але й бажання відвідати музеї, завітати до Вишгородщини? Ідеї обговорювали представники Вишгородського історико-культурного заповідника, науковці у сфері історії та археології, представники Київської обласної державної адміністрації та Вишгорода, ділились досвідом запрошені гості – народна артистка України Лариса Кадочникова та заслужена артистка України Ірма Вітовська.

«Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації завжди буде підтримувати цей та інші інноваційні проекти, тому що вони сприяють консолідації культурного середовища, створенню та захисту національного культурного продукту» - зазначив керівник управління культури КОДА, Ігор Золотоверх.

Директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко: «Сьогодні Вишгород має урбанізоване обличчя, багато старовинних пам’яток не збереглися. Проте місто досі має чим здивувати свого туриста, адже й донині зберігає унікальні історичні скарби. Завдяки впровадженню QR-кодування ми зможемо створити своєрідний місток від минулого до сучасного. Адже, віртуально взаємодіючи з ресурсом, кожен зможе спланувати екскурсію сам. Також запланована система зворотного зв’язку, яка дасть можливість ділитися своїми враженнями, а в перспективі – здійснювати вплив на історико-культурне середовище. Аналогів такої багатогранної системи в Україні поки що не має жодна музейна установа».

Генеральний директор Національного музею історії України, заслужений працівник культури України,Тетяна Сосновська: «Це вже великий успіх, виграти такий грант. Тим більше, що проект зайняв друге місце за кількістю набраних балів. Тепер важливо таким чином розробити контент, щоб не уводити користувачів у віртуальний світ, а навпаки, спонукати відвідати пам’ятки та відчути їх атмосферу. Тобто треба зберігати інтригу, можливо, розробляти інтерактивні квести з історії міста за допомогою цього інструменту».

«Цей захід немов «альфа», на якому важливо визначити цілі та шляхи, щоб отримати передбачуваний результат. «Омегою» ж має стати за пів року фінальна прес-конференція, де ми прозвітуємо» - зазначив Дмитро Шевченко, завідувач Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника, координатор проекту.

Ірма Вітовська-Ванца – українська актриса театру та кіно, продюсер, громадський діяч, заслужена артистка України: «Для діячів культури дуже важливо створювати контент, пов’язаний з конкретним культурним об’єктом. У нас є досвід інтерактивних театральних постанов з історичної тематики і ми бачимо, як це захоплює глядачів, якщо якісно відтворити атмосферу. Тому я дуже рада, що у Вишгороді започатковується такий інтерактивний проект».

«Дуже важливо через сучасні технології доносити саме до молоді і до дітей значущість нашого міста, бо вони саме так краще сприймають. Дякую за роботу над проектом і впевнена, що це стане туристичною перлиною Вишгорода» - зазначила Татьяна Бражникова, голова Вишгородської міської ради.

До дискусії долучились та обмінялись думками  - медіатр проекту, Дмитро Бібіков  - завідувач відділу археології ВІКЗ,Всеволод Івакін- кандидат історичних наук, в.о. завідувача Відділу археології Києва ІА НАН України, Кристина Коваль – засновник та координатор Туристочного кластеру Вишгородщини і Владислав Бітковський - молодший науковий співробітник Інституту археології НАН України, куратор за напрямом Qr-кодування.
Паспорт проекту.

Місія:
Встановити у зручному форматі контакт між культурними пам’ятками та сучасним містом, щоб люди відчули зв’язок з історією, просто крокуючи Вишгородом.

Інструменти втілення:
22 пам’ятки Вишгородщини, з них 12 об’єктів першочергової важливості, будуть оснащені QR-кодами і об’єднані в єдину цифрову систему. Відсканувавши код, можна буде дізнатися цікаві факти та нюанси, пов’язані з ними. Програма, впроваджувана у ВІКЗ, дасть можливість не просто дізнатись про локальний об’єкт, але отримати інформацію загалом про історико-культурне середовище, в якому він розташований, про його історію і значення в контексті подій минулого.

Тривалість проекту:
Проект розрахований на 5 місяців з поетапною адаптацією сайту, розробкою контенту, та встановленням табличок з QR-кодами на об’єктах.

Підтримка:
Проект здійснюється за підтримки Українського Культурного Фонду*.
Запрошуємо ЗМІ до співпраці для висвітлення та популяризації цього проекту!
(050)-39-39-99-5 Світлана Вепшина
Е-мейл: 3939995@gmail.com

*Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

<< Назад