Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

18 квітня 2019 року

Вишгородський історико-культурний заповідник відзначив Міжнародний день пам’яток унікальною виставкою та фаховим обговоренням пам’яткоохоронних  нагальних питань

Вишгородський історико-культурний заповідникУнікальні макети українських храмів, виготовлені із сірників, виглядають довершено і неповторно завдяки майстерності автора робіт – Заслуженого художника України Йосипа Осташинського. Виставка «Передзвони минулого і сучасного», присвячена Міжнародному дню пам’яток і визначних місць, відкрилась сьогодні у Вишгородському історико-культурному заповіднику (ВІКЗ). Презентували виставку в приміщенні Вишгородської районної держадміністрації.

Йосип Осташинський – заслужений художник України, член Національної спілки художників України, майстер традиційного народного мистецтва, автор понад 120 картин у вигляді барельєфних зображень архітектурних пам’яток історії, виготовлених із сірників. У 2009 році його ім’я занесене до Книги рекордів України. Провів 122 персональні виставки не лише в Україні, а за рубежем.

Йосип Борисович під час відкриття виставки розповів про свої роботи, про те, що його надихало, і як він підходив до творення тієї чи тієї копії храму. Можливо, з часом з’явиться й барельєфне зображення Вишгородського храму Бориса і Гліба – до такої пропозиції директора ВІКЗ, кандидата історичних наук Влади Литовченко художник поставився зацікавлено.

Василь Осташинський веде значну благодійну діяльність, надає свої роботи для різноманітних виставок.  Вишгородському історико-культурному заповіднику від надав 29 своїх барельєфів. На презентації була представлена лише їх частина, а повністю виставку можна буде побачити в Історичному музеї ВІКЗ, який знаходиться за адресою Вишгород, вул. Шкільна, 58 («Будинок Клюкви»).

Голова Вишгородської райдержадміністрації В’ячеслав Савенок, який завітав на відкриття, подякував за чудову виставку, і привітав усіх з Міжнародним днем пам’яток і визначних місць – святом, покликаним звернути особливу увагу на стан пам’яток минувшини. Очільник району нагадав про недавню трагедію, яка сталася в Парижі, коли всесвітньовідомий собор постраждав від вогню. «Наше з вами завдання – зберегти і примножити  ту спадщину, яка дійшла до нас від попередніх поколінь», зауважив В’ячеслав Савенок, і, звертаючись до  директора ВІКЗ, кандидата історичних наук Влади Литовченко, висловив вдячність за серйозну роботу, яку проводить ВІКЗ щодо дослідження та збереження пам’яток у Вишгородському краї. «Я завжди з цікавістю спостерігаю за роботою ВІКЗ, і відверто вам скажу, велике задоволення викликає все те, що ви стараєтесь зробити».

Міжнародний день пам’яток Влада Литовченко зауважила, що всесвітньовідомий пам’ятник ЮНЕСКО, Собор Паризької Богоматері, який постраждав від пожежі, має велике значення для світової спільноти, і висловила сподівання на його відновлення. «Але не менш велике значення, особливо для нас, мають пам’ятки, що розташовані на Вишгородщині. Зокрема, пам’ятка археології національного значення – городище літописного Вишгорода, вона внесена в реєстр пам’яток археології. Нам є чим пишатися у Вишгородському районі і ми долучаємося до світової спільноти в контексті прогресивного бачення і збереження пам’яток», зауважила директор ВІКЗ.

Поєднання макетів шедеврів світової архітектури Василя Осташинського з науково-практичною роботою круглого столу «Актуальні проблеми збереження та вивчення літописного Вишгорода» було організоване з метою  масштабного висвітлення місця історичної спадщини Вишгородщини у контексті національного та світового культурного надбання. У круглому столі взяли участь фахівці музейної та пам’яткоохоронної сфер, галузі археологічних досліджень, громадські активісти,  усі, хто цікавиться проблемами збереження і вивчення національної культурної спадщини.

У своєму виступі під час круглого столу Влада Литовченко розповіла про пам’яткоохоронну роботу, яку проводить ВІКЗ, та про наукову діяльність із дослідження пам’яток.

Зокрема, Влада Литовченко зауважила: «Робота з об’єктами історико-культурної спадщини не повинна обмежуватися лише їх академічним вивченням.  Нововиявлені пам’ятки, та ті, що вже взяті на облік, є частиною національного надбання й повинні працювати на культурний та освітній загал Вишгорода та України. Вишгород повинен стати привабливішим місцем для туристичної галузі. Об’єкти культурної спадщини мають неабиякий потенціал у створенні унікального міського середовища. На жаль, тут ми стикаємося з проблемами, що притаманні не лише  Вишгороду. Проблема вписання цих об’єктів у сучасне оточення, їх підтримка та плідна взаємодія у рамках міської інфраструктури зараз набуває неабиякої актуальності у всьому світі.  Потреби збереження та якнайповнішого музейного презентування пам’яток слід враховувати і під час археологічних досліджень, і під час планування розвитку міста на майбутнє. Зробити це можна тільки загальними зусиллями фахівців-науковців, адміністрації міста та самих вишгородців!»
Учасники круглого столу поділилися своїми думками щодо збереження історико-культурних пам’яток, а також розповіли про напрацювання у цій сфері.

Вишгородський історико-культурний заповідник презентує унікальні макети храмів роботи Йосипа Осташинського. Також фахівці обговорять актуальні проблеми збереження та вивчення літописного міста

18 квітня 2019 року Вишгородський історико-культурний заповідник в рамках відзначення Міжнародного дня пам’яток і визначних місць презентує виставку Заслуженого художника України Йосипа Осташинського «Передзвони минулого та сучасного» та круглий стіл «Актуальні проблеми збереження та вивчення літописного Вишгорода». Заходи відбудуться в адмінбудівлі Вишгорода за адресою: м. Вишгород, площа Тараса Шевченка, 1.

11.00. – Відкриття виставки «Передзвони минулого та сучасного».

12.00. – Засідання круглого столу «Актуальні проблеми збереження та вивчення літописного Вишгорода».

Після відкриття виставки з роботами Йосипа Осташинського можна буде ознайомитися у приміщенні Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника за адресою: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58 («Будинок Клюкви»).

Читайте ще:  Арктичний центр України набирає команду для 24-ї полярної експедиції
Довідки телефонами: (04596) 52 859, (050) 082 27 82, (067) 684 30 35

Джерело: ВІКЗ

<< Назад