Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

11 квітня 2019 року

Писанкова феєрія у Вишгородському історико-культурному заповіднику

Сьогодні у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) дала майстер-клас із розпису писанок  майстер народного мистецтва Лідія Солодар. Цей захід став продовженням феєричного дійства, яке відбулося вчора у рамках масштабного етнокультурного проекту «Мистецтво Великодньої писанки у ВІКЗ». Проект стартував у Вишгородському історико-культурному заповіднику 8 квітня. Одним з його заходів став  веселий і яскравий флешмоб з прикрашання писанками Великоднього Дерева Єднання. Вихованці Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія», підопічні Вишгородського районного товариства Червоного Хреста, слухачі центру розвитку дитини "Юні ерудити", інші діти й дорослі, які долучилися до заходу, уже відчули наближення Світлого свята Великодня, і 10 квітня прикрасили різноманітними писанками Дерево Єднання, яке символізує єдність України в розмаїтті писанкових візерунків, притаманних різним регіонам України.

Також цього дня відбулося відкриття виставки унікальних писанок майстра народного мистецтва Лідії Солодар, лауреата стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва 2016 року, переможниця Всеукраїнського конкурсу-огляду "Нові імена України” (2007 р.) в номінації “література”, учасниця та переможниця першого Всеукраїнського конкурсу на кращу традиційну народну ляльку(2011 р.).Керівник художньої студії “Досвітки” та викладач мистецтва у спеціалізованій школі №18 ім. В. Чорновола міста Черкас.

Відвідувачі Музею, спілкуючись із Лідією Солодар, були вражені красою і глибокою філософією цього виду народного мистецтва. Від пані Лідії діти дізнались багато про техніку розпису Великодніх писанок, про їх символіку, про традиції писанкарства, про те, в якій послідовності розписувати Великодній символ, з якими думками сідати за це тощо. Багато хто забажав і сам створити писанку То ж сьогодні Лідія Солодар навчала тонкощам писанкової майстерності всіх охочих, серед яких було багато учнів Вишгородської ЗОШ №1.

Писанкова феєрія продовжується –  19 квітня о 12 годині ВІКЗ запрошує всіх на зустріч і знайомство з творчістю народного майстра традиційної української культури Ольгою Сахно, на виставку-лекцію «Екскурс у витоки традицій писанкарства». Цього ж дня о 12.40 відбудеться майстер-клас з виготовлення писанок в традиційній техніці воскового розпису.

Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, яка є ініціатором проекту, зауважила, що співпраця музейних закладів з майстрами народного мистецтва дуже важлива, адже кожен з них володіє своїми тонкощами справи, своїми нюансами традицій, що погодять з того чи того куточка нашої землі. А українські Великодні традиції вирізняються багатством і розмаїтістю напрямків, у яких завжди можна відкрити для себе щось нове, і це – неоціненні джерела для науковців. Проект «Мистецтво Великодньої писанки у ВІКЗ» покликаний відкрити вишгородцям і гостям міста нові грані етнічної культури України, і Київського Полісся, до якого входить Вишгородський район, зокрема.

Етнокультурний проект «Мистецтво Великодньої писанки у ВІКЗ» триває! Відвідувач Музею давньоруського гончарства щодня можуть помилуватися великими писанками, які в попередні роки були визнані кращими на фестивалі «Писанка Арт-Фест», що традиційно проходив на Софійській площі у Києві. Цьогоріч фестиваль взяв тайм-аут через реконструкцію локації, на якій отримав «прописку», і нині частина його арт-об’єктів може порадувати всіх бажаючих у Вишгороді.

Адреса Музею давньоруського гончарства ВІКЗ: м. Вишгород, вул. Межигірського спаса 11.
Телефон для довідок: (04596 25-315), 063 68 18 556.

<< Назад