Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

29 березня 2019 року

27 березня за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася робоча нарада Міністра культури України Євгена Нищука з представниками культурної сфери в обласних державних адміністраціях в т.ч. за участі в.о.начальника управління культури, національностей та релігій Київської ОДА Віталія Томнюка

Головним питанням порядку денного стала  ефективність діяльності культурної галузі в умовах здійснення реформи децентралізації.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман  наголосив, що Уряд приділяє значну увагу підтримці розвитку культурної галузі в Україні та є одним із важливих  його пріоритетів. Підтримка Урядом культурної політики є системною та регулярною, зокрема це стосується покращення матеріально-технічної бази регіональних закладів культури, а також реалізації культурно-мистецьких проектів  в регіонах.
Під час свого виступу  Міністр культури Євген Нищук представив результати, які вдалося досягнути в культурній сфері  за підсумками 2018 року та основні зміни, які відбулися як в самому відомстві, так і культурній політиці.
Міністр культури наголосив на двох середньострокових політичних пріоритетах Уряду до 2020 року – це зміцнення позицій державної мови в культурно-інформаційному просторі та розвиток культурно-митецького потенціалу і збереження культурної спадщини України. Так, в розрізі основних сфер культурної політики Міністерство культури формує та реалізує державну політику, спрямовану на досягнення таких цілей:  утвердження державної мови як інструменту єднання нації; розбудову національної системи обліку, охорони, збереження та використання культурної спадщини; охорону, заохочення та підтримку культурного розмаїття; розвиток людського капіталу через мистецьку освіту та реалізацію можливостей креативних індустрій; підтримку та поширення інновацій через культуру та розвиток культурної економіки; позиціонування культури як фундаменту соціального та економічного добробуту.
Серед істотних здобутків Міністр культури відзначив збільшення підтримки та стимулів для культурно-мистецької діяльності у вигляді кількасот грантів, стипендій та проектів, а також актуалізацію та дерегуляцію в сфері культурної спадщини та національної пам’яті.
Окрім того, триває робота по оновленню змісту мистецької освіти, у 2018 році запущено пілотні проекти в 28 мистецьких школах з оновлення змісту навчальних планів та програм, створено нормативні підстави для подальшої державної підтримки креативних індустрій в Україні.
 


Очільник Міністерства культури також представив основні напрямки над якими працюватиме команда Мінкультури в 2019 році  у контексті реалізації стратегічних пріоритетів, це: оновлення стратегії розвитку культури та реформування системи забезпечення населення культурними послугами, підтримка державної мови та книговидавництва, закріплення позицій вітчизняного кіно як потужної галузі економіки та обличчя України на міжнародній арені, створення електронного ресурсу культурної спадщини і культурних цінностей, продовження оновлення змісту мистецької освіти та модернізацію матеріально-технічну базу державних закладів спеціалізованої мистецької освіти, перетворення художніх народних промислів та ремесел на креативні індустрії та інші.

<< Назад