Приймальня управління
(044) 286-87-48
26 березня 2019 року
Міністр культури України у Вишгородському Музеї давньоруського гончарства
виліпив з глини підкову на щастя.
Міністр завітав у супроводі в.о. начальника управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Віталія Томнюка, представників районного керівництва – заступника голови райдержадміністрації Тетяни Волотовської, заступника голови районної ради Марини Ганіцької, начальника відділу культури, національностей та релігій Вишгородської райдержадміністрації Юлії Іванової та інших. Привітна, ошатна і затишна атмосфера Музею давньоруського гончарства відразу передалася гостям.
Міністр з інтересом ознайомився з експозиціями у приміщенні та на території музею. Музей давньоруського гончарства є справжнім осередком давніх ремесел, що побутували у Вишгороді, починаючи з часів Київської Русі. Тут на невеликій площі вміщено багато раритетів: це і єдиний збережений у Східній Європі гончарний горн ХІ ст, і експозиція човнів-довбанок та плоскодонок, і експозиція «Від бортництва до вуликового бджільництва», у якій зібрано яскраві зразки бджолиного житла – від 350-літніх бортей до пізніших «колод» і сучасних вуликів. Міністр звернув увагу і на колекцію кумедних звірят з соломи та рогози від майстра Павла Даниленка, і зауважив, що їх чудово було б використовувати у різдвяних експозиціях. Директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважила, що взимку тут було облаштовано спеціальну різдвяну локацію. Загалом сезонність у зміні експонатів притаманна ВІКЗ. Зокрема, нещодавно тут з’явилися яскраві фігурки звірят у стилі Марії Примаченко та великі великодні писанки, які всім впадають в око, викликають захоплення, і нагадують – скоро Великдень з його неповторними традиціями і обрядовістю.
![]() |
![]() |
Євгена Нищука теж запросили на майстер-клас із ліплення з глини. Цього разу виготовляли оберіг-підкову – на щастя. Міністр зауважив, що отримав від процесу ліплення неймовірні позитивні враження, час пролетів просто непомітно.
Міністр підтримує відродження і розвиток давніх ремесел в Україні, зокрема, під час зустрічі з працівниками культури у Вишгородській районній бібліотеці він наголосив на важливості цієї справи, зазначивши, що потрібно розвивати автентичні промисли, і виготовляти та пропонувати людям традиційні українські вироби. Також їх можна запропонувати й туристам, і ці вироби мають замінити «матрьошок» в сувенірних кіосках аеропортів. Адже наші майстри вміють робити унікальні речі з дерева, кераміки тощо, і це потрібно розвивати. Для підтримки різних напрямків української культури, нагадав Міністр, створено «Український культурний фонд», і з початку цього року в ньому закладено 708 мільйонів гривень на перспективні культурні проекти.
![]() |
![]() |