Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

12 березня 2019 року

В  Національному музеї - заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулося свято, присвячене вшануванню пам’яті Т.Г. Шевченка та відкриття виставки декоративно – ужиткового мистецтва

Творчість Великого Кобзаря,  як ніколи актуальна.  Саме великий Тарас зняв з очей українців полуду меншовартості та вказав національні цінності, притаманні нашому народу.

На заході були присутні  депутати Новопетрівської сільської ради,  друзі музею, діти,  майстрині декоративно – ужиткового мистецтва.

Присутніх привітав Новопетрівської сільський голова Радіон Старенький, який наголосив на значимість Тарасова слова, особливо в важких умовах сьогодення, коли українці, потомки Великого Кобзаря відстоюють незалежність України, про яку писав у своїх віршах Тарас Шевченко.
Директор музею – заповідника Іван Вікован звернувся до присутніх ї зазначив, що вже багато років працівники музею збирають матеріали про Тараса Шевченко, він розповів , що ще в далекому 1998 році біля Дзвінкової криниці він разом з однодумцями  встановили камінь на честь 155-ї річниці перебування Т.Г.Шевченка в Межигір’ї. Нині творчість Кобзаря набула для українського народу особливого значення, адже відстоюємо своє право на незалежну суверенну державу. Саме, Тарас Шевченко – перший у лавах борців за Україну. Під час революції гідності саме Тарас Шевченко став провідником Майдану. На Майдані, та й у цілій Україні, стався всенародний «сплеск Шевченка» . Світ облетіло відео, на якому Сергій Нігоян – перший у шерегу Небесної Сотні – цитує «Кавказ».
Зі своїми улюбленими віршами з «Кобзаря» виступили юні таланти: Марія Петренко, учениця 2 – го класу ЗОШ з м. Києва  Володимир Лісовський, учень 1 – го класу Вишгородської районної гімназії «Інтелект» та Оксана Шевченко, учениця 5 – го Новопетрівської ЗОШ №  2. Директор музею Іван Вікован вручив дітям Подяки за участь у заході по відзначенню 205- річного ювілею Тараса Шевченко.

Перед присутніми з літературно-музичною композицією на слова Великого кобзаря виступив народний аматорський колектив «Червона Калина» із села Крюківщина під керівництвом Аліси Подолянець, заслуженого працівника культури України. Учасники виконали пісні на вірші Тараса Григоровича Шевченка. На початку виступу прозвучала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий», яку співали і усі присутні на святі.

Грамотами та Подяками були нагороджені майстрині клубу  декоративно – ужиткового мистецтва «Берегиня»  с. Крюківщина, працівники музею Сенько П.І. та Мартиненко Н.В.  та учасниці народного аматорського колективу «Червона калина» за участь у заході, присвяченому 205 – річному ювілею Т.Г.Шевченко.

Продовження заходу відбулося в Межигір`ї біля Дзвінкової криниці та  Пам`ятного знаку, який встановлено в 1998 році з нагоди 155 – річниці перебування Т.Г.Шевченко в Межигір`ї.

 Біля Дзвінкової криниці продовжив свій виступ голова Новопетрівської сільської ради Радіон Старенький,  також виступили: депутат міської ради, директор Вишгородської районної гімназії «Інтелект» Інна Шубко, учасник АТО, відомий на Вишгородшині хірург, головний лікар Новопетрівської дільничної лікарні Василь Яковенко.
Учасниці народного аматорського колективу «Червона калина» заспівали пісні до  205 – річниці з дня народження  Т.Г.Шевченко.

Учасники заходу поклали  квіти  до Памятного знаку з нагоди 155 – річниці перебування Т.Г.Шевченко в Межигір`ї.
<< Назад