Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

24 січня 2019 року

20 січня представники Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» прийняли участь у пам’ятному церемоніалі з вшанування полеглих захисників Донецького аеропорту, який відбувся у Залі Пам’яті Міністерства Оборони України

Віддати шану загиблим воїнам прибули Президент України Петро Порошенко, Міністр оборони України Степан Полторак, начальник Генерального штабу України Віктор Муженко, військовослужбовці, родичі та близькі загиблих Українських героїв.

На святковому прийнятті Почесному патріарху було присвоєне звання Герой України з врученням ордена Держави (відповідний Указ Президент України Петро Порошенко підписав 8 січня). Званням Герой України Філарет удостоєний за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності Українського народу, піднесення авторитету православ'я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.


Директор музею, Заслужений працівник культури України  Іван Вікован та всі учасники заходу поклали квіти в пам'ять загиблих «кіборгів» до Стели Пам’яті. Іван Вікован поспілкувався з Президентом України Петром Порошенком, де зазначив, що 18 січня у Національному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулися обласні заходи по вшануванню пам’яті ті подвигу полеглих захисників ДАПу і запросив відвідати музей.

Під час проведення церемоніалу відбулося поіменне вшанування пам’яті всіх тих, хто загинув за 242 дні героїчної оборони Донецького Аеропорту. До рідних та близьких зі словами співчуття та вдячності звернулись Президент України Петро Порошенко, сестра Героя України Івана Зубкова – Ірина Зубкова. Народна артистка України Ада Роговцева.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що у слово «кіборги» українці заклали своє захоплення залізною стійкістю українських воїнів.

На завершення Вова Гейзер. соліст гурту «Шаблі» виконав гімн АТО.

Вічна пам'ять полеглим захисникам Донецького аеропорту! Ніколи не забудемо героїчного подвигу українських військових.
Слава Україні !
Героям Слава !


<< Назад