Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

27 грудня 2018 року

У Вишгородському історико-культурному заповіднику навчали встановлювати різдвяне деревце без зрубування хвойних

У святковий день Різдва за григоріанськким календарем у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника з’явилась унікальна інсталяція – настінна Різдвяна автентична сосна-берегиня. Автор інсталяції – заслужений працівник культури України, громадський діяч, голова Всеукраїнського громадського об’єднання «Поступ жінок­-мироносиць»Зоя Ружин. Пані Зоя переконана, що зрубувати живі деревця хвойних, аби на кілька днів прикрасити ними свої помешкання під час новорічно-різвяних свят, не варто. Натомість є сенс використати для цього гілки хвойних, які є результатом обрізки дерев. Саме вони і лягли в основу інсталяції. Зоя Ружин уже не вперше втілює ідею створення автентичних сосон-берегинь. Її роботи в різні роки прикрашали приміщення не лише бібліотек, будинків культури,музеів й Адміністрації Президента України.

Ялинка, яка 25 грудня з"явилась у Музеї давньоруського гончарства – унікальна. До її створення долучилось багато митців, які надали неповторні ялинкові прикраси, створені традиціях української іграшки. Людмила Смолякова –мисткиня,яка досліджує, реконструює та популяризує трипільську культурну спадщину, презентувала іграшки, створені в традиціях трипільської кераміки та різдвяні пряники. Бандурист і кобзар Михайло Коваль надав унікальні фігурки з кукурудзяного листя. Ляльки-мотанки презентувала Інна Александренко. Також інсталяцію прикрасили ангели та віночки з соломи та колосків співробітниці ВІКЗ Ганни Бубко. Вивершує сосну ікона Святого Миколая, прикрашена тканим рушником.

Інсталяція створювалась у форматі майстер-класу, в якому взяли участь співробітники ВІКЗ, керівники, педагоги та учні Вишгородських шкіл. Безумовно, результат залежав і від досконало продуманої ідеї Зої Ружин, і від творчого підходу, і від старання всіх учасників створення сосни-берегині, і, звичайно ж, драйву додала загальна святкова і дружня атмосфера, то ж інсталяція вийшла розкішною, і в українському стилі. І хоч соснових гілок було використано небагато, інсталяція вийшла розкішною і об“ємною, сосна ніби росте із стіни. Відвідувачі, які завітають до музею у ці новорічно-різдвяні дні, зможуть ознайомитися з автентичними українськими іграшками, які нині прикрашають деревце, а також зможуть перейняти ідею створення новорічної ялинки без купівлі зрубаного деревця, зауважила директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Першими гостями, які побачили автентичну сосну-берегиню, стали маленькі вишгородці Інокентій та Катя, які в цей день завітали сюди на майстер-клас з ліплення з глини. Захоплення дітей було подвійним – і від творення власних шедеврів під керівництвом провідного наукового співробітника ВІКЗ Яніни Волосянкіної Янина Волосянкина і від яскравого, чудового деревця, яке нині прикрашає Музей давньоруського гончарства.

Запрошуємо і вас до музею!
Телефон для довідок і запису на екскурсії та майстер-класи – 063 68 18 556.

екскурсії та майстер-класи Музей давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника

<< Назад