Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

21 Грудня 2018 року

Сюрпризи від Святого Миколая у Вишгородському історико-культурному заповіднику


Сюрпризи від Святого Миколая у Вишгородському історико-культурному заповіднику

У день Святого Миколая Вишгородський історико-культурний заповідник одержав чудовий подарунок – поповнення наукової бібліотеки, яка зосереджується в Історичному музеї ВІКЗ. Голова Всеукраїнського Громадського об’єднання "Молода Країна" Андрій Пещерін презентував заповіднику наукову літературу з дослідження проблем історії України, окремих персоналій, які стали знаковими фігурами у формуванні української державності. З 50 книг, якими поповнилась наукова бібліотека ВІКЗ, більшість належить перу доктора історичних наук, професора Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка Володимира Сергійчука.

Книжки Андрія Пещеріна у Вишгородському історико-культурному заповідникуПід час передачі книг до Історичного музею завітали учні Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія» разом з директором Володимиром Дукою. Вони з цікавістю оглянули виставку «Від криниці родоводу», яка нині експонується в музеї, а також отримали подарунки-«Миколайчики» від Андрія Пещеріна.

Вишгородський історико-культурний заповідник також підготував свої сюрпризи ділям. Одна з них -- напередодні Дня Святого Миколая було впроваджено нову форму роботи з школярами: започатковано історико-краєзнавчі квести, мета яких -- допомогти хлопчикам і дівчаткам краще пізнати історію свого краю. Учасниками першого квесту "Історичними стежками Вишгорода" стали діти, якими опікується Вишгородська Районна Організація Товариства Червоного Хреста України.

Разом з координаторами - науковими співробітниками ВІКЗ на маршрут вирушили дві команди -- "Світла думка" та "Молодці". За умовами квесту, потрібно було пройти маршрут з визначеними пунктами-зупинками, на яких  виконати завдання, відповісти на запитання, зробити сюжетні фото. Обидві команди старалися впоратися із завданнями квесту якнайкраще. Звичайно, як і в кожному змаганні, було перше і друге місце. Але загалом у виграші були обидві команди. Адже під час квесту історія Вишгорода відкрилась перед ними новими гранями, окрім того, що діти змогли продемонструвати свої знання, вони ще й дізналися багато цікавого.

А ще було захоплююче творче заняття з ліплення з глини, приємні подарунки, і -- чудовий настрій та море позитиву!
А дітлахи з села Нові Петрівці, які завітали 19 грудня до Музею давньоруського гончарства, потрапили на квест-гру «Зустрічаємо святого Миколая». Волонтер Товариства Червоного Хреста, директор Новопетрівського центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Тетяна Кот, яка супроводжувала маленьких гостей, розповіла, що серед них – діти воїнів, які захищали Україну на сході, діти з багатодітних сімей та внутрішньо переміщених родин. Також завітали юні вишгородці -- активні учасники майстер-класів з гончарства.

Свято, яке влаштували для них співробітники ВІКЗ, було цікавим і насиченим. Спочатку наукові співробітники ВІКЗ Вадим Перегуда та Олексій Скоростецький провели екскурсію Музеєм давньоруського гончарства. Потім діти прикрашали «Деревце Доброти та Милосердя», згадуючи свої добрі справи. А далі під час творчого заняття малювали вітальну листівку для святого Миколая і писали йому про свої мрії. Допомагали їм наукові співробітники ВІКЗ Ірина Кириченко Ирина Кириченко та Яніна Волосянкіна.

квест-гра «Зустрічаємо святого Миколая»

Коли до дітлахів завітав Святий Миколай, роль якого виконав науковий співробітник ВІКЗ Дмитрий Дяченко, діти розповіли йому про свої бажання. А ще були чудові подарунки, які діти отримали завдяки депутату Київської обласної ради, Президенту Благодійного Фонду Роману Буковському.