Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

27 листопада 2018 року

В Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника вперше показали унікальні архівні документи

Український уряд і польське питання26 листопада в Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника відкрилась виставка «Український уряд і польське питання. З історії діяльності українського міністерства польських справ 1917-1918 р.». Це виставка унікальних архівних документів, що присвячена діяльності українського міністерства з польських справ (1917-1918 рр.). Ці документи вперше демонструються в Історичному музеї ВІКЗ.

Організатори виставки: Державна архівна служба України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Управління культури, національностей та релігій КОДА, Вишгородський історико-культурний заповідник, ВГМО «Всеукраїнська асамблея молоді».

На відкриття виставки завітали десятикласники Вишгородського технічного ліцею НТУУ ''КПІ'' разом з класним керівником Надією Обрізан. Вони зацікавлено слухали екскурсію, яку провели в.о. завідувача Історичним музеєм Василь Михальчук та куратор виставки Анжеліка Кумуржи, і самі показали свої знання з історії України.

Старшокласники отримали багато нової інформації. Зокрема, дізнались, що Міністерство (Секретарство) УНР з польських справ було утворено у складі Генерального Секретаріату відповідно до Тимчасової інструкції Генеральному Секретаріатові Тимчасового Уряду на Україні для збереження та розвитку самобутності польської національної меншини в Україні. На виставці представлені документи, якими регулювалася діяльність цього міністерства.

Міністерство з польських справ складалося з трьох департаментів: департаменту канцелярії, департаменту самоврядування та департаменту освіти. Причому, згідно з інформацією з джерел, у міністерстві з польських справ приділялася виняткова увага питанню освіти. Освіта мала бути відокремленою і лишатися осторонь економічних та політичних питань.

Також десятикласники ознайомилися з низкою документів, що репрезентують діяльність міністерства з польських справ у освітній галузі: представлені листи з Департаменту освіти Міністерства з польських справ до польських шкіл з переліком умов для отримання прав на функціонування шкіл; листи школам з наданням таких прав; навчальні програми викладання у польських школах; листи з інформацією про викладачів польських навчальних закладів, навантаження на викладачів; розклад занять у школах.

Тема виставки та представлені архівні документи сприяють згладжуванню гострих кутів в українсько-польських відносинах, оскільки висвітлюють увагу українського уряду до польської національної меншини в Україні та прагнення забезпечити представництво польських національних інтересів й захист прав польської людності.

Виставка триватиме до 26 грудня 2018 р.

історичний музей вишгорода Вишгородський історико-культурний заповідник

<< Назад