Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

26 листопада 2018 року

24 листопада у Білій Церкві відбулися обласні заходи присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів 1921-1923, 1932-33 та 1946-го років.


Участь у скорботних заходах взяли Народний депутат України Хвича Мепарішвілі, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігор Подолянець.

Учасники заходів рушили традиційною скорботною ходою центральною вулицею міста  до пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

24 листопада у Білій ЦерквіБіля пам’ятного знаку жертвам Голодомору відбувся мітинг пам’яті про ті страшні для українців часи, про всіх, хто став жертвою дій радянського уряду, який санкціонував один із найбільших геноцидів в історії людства шляхом цілеспрямованої тотальної конфіскації зерна та інших харчових продуктів  у населення. Смертельний голод коштував українцям близько 4 мільйонів життів.

Лише на території нинішньої Київщини було знищено більше 500 тисяч українських хліборобів та їх дітей. З них 166 тисяч жертв встановлено поіменно. Точну ж цифру померлих від голоду назвати неможливо. Опитування свідків Голодомору 32-33 рр., які пережили його в Білій Церкві дали змогу встановити прізвища 108 жителів, померлих лютою, голодною смертю.

Під час заходу до присутніх звернувся міський голова Геннадій Дикий, який наголосив, що всі ми для себе відкриваємо нові сторінки історії того, що відбулося протягом тих страшних років: «Хіба міг бути страшніший злочин, ніж змусити людей гинути від голоду? Змусити матір дивитися, як помирає її дитина. Змусити дітей дивитися, як помирають їхні батьки. Адже в ті роки у першу чергу, гинули малі і літні люди. Вічна пам’ять тим, хто загинув у страшні роки голодоморів, а нам всім – пам’ятати, пам’ятати і ще раз пам’ятати». 

Народний депутат України Хвича Мепарішвілі, у своєму зверненні зауважив, що епоха ХХ століття знищила багато людей на планеті, і внаслідок тиранства помирав народ, який просто хотів вільно жити. А нам, як їхнім нащадкам, потрібно пам’ятати, говорити про це, і ми не маємо права більше допустити того, що було в ХХ столітті, коли за кусень хліба вбивали людей.

Начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігор Подолянець зазначив що голодомор є національною трагедією, страшним періодом, від якого не було порятунку нікому і який не обійшов жодного населеного пункту України. Також закликав вшанувати пам’ять всіх невинно убієнних, запаливши свічку.

Під час заходу благочинний Білоцерківського району Української Православної Церкви Київського патріархату, настоятель парафії Покрова Божої Матері священик Микола Гопайнич провів панахиду за жертвами Голодоморів та політичних репресій в Україні. До пам’ятного знаку жертвам голодоморів учасники заходу поклали колоски та квіти. Пам’ять мільйонів співвітчизників - невинних жертв Голодоморів та політичних репресій вшанували хвилиною мовчання.

По завершенню мітингу пам’яті за сприяння управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації відбувся концерт провідних артистів духовної та класичної музики, артистів Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Левка Ревуцького в Будинку органної та камерної музики.

Скорботний концерт-молебінь відвідали депутати Київської обласної та Білоцерківської міської рад, заступники міського голови, Митрополит Білоцерківський і Богуславський Української Православної Церкви Августин, представники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради, громадськість, учнівська та студентська молодь міста, журналісти місцевих ЗМІ.

заходи присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів
заходи присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів

<< Назад