Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

16 листопада 2018 року

13 листопада 2018 р.  у виставковій залі КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей відкрилася персональна  виставка «Тернистий шлях до волі» Василя Гелетка  – художника, автора білоцерківського барельєфу «Іван Мазепа»

Тернистий шлях до воліЦя виставка приурочена до Всеукраїнської конференції «Військові формування періоду Української революції 1917-1921 рр.», яка проходила в музеї 15 листопада.

Василь Васильович цікавиться історією рідного краю, детально вивчає історичні думи, легенди і перекази українського народу.

 На виставці представлені 43 графічні роботи, що відображають  кілька періодів визвольної боротьби, знайомлять  з іменами, які Радянський Союз випікав вогнем і залізом з народної пам’яті. Стійкі, хоробрі, витривалі, мужні, вірні своїй ідеї – такими постають герої на його полотнах. Це постаті, які тісно пов’язані Білоцерківщиною і деякі показані вперше: С.Петлюра, В.Винниченко, отаман Зелений, Євген Коновалець, гетьман Скоропадський, Петро Удовиченко, Овсій Гончар, який брав штурмом Білу Церкву і розганяв ревком.

виставка Василя ГелеткаВасиль Гелетко живе і творить на Черкащині, а тому художнику дуже близькі події, що відбувалися в Холодному Яру сто років тому. Холодноярці представлені зображеннями легендарних отаманів Василя Чучупаки, Ларіона Завгороднього, Костя Пестушко (Блакитного), Семена Гризла. Не обійшов увагою Василь Гелетко і Юрія Горліс-Горського, завдяки якому багато поколінь патріотів України дізнавалося про боротьбу Холодного Яру з більшовиками.

Захід прикрасили своїми виступами юні бандуристи – вихованці білоцерківської музичної школи №5, а справжнім сюрпризом став приїзд на відкриття виставки заслуженого артиста України Тараса Силенка. Кобзар не лише заворожив присутніх піснями про героїчну минувщину, а й зачарував, як фаховий лектор. Його розповіді про козацтво, повстанців і гетьмана Мазепу просто полонили аудиторію.

Виставка була відкрита за сприяння місцевого осередку товариства «Просвіта».

<< Назад