Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

30 жовтня 2018 року

 За ініціативи Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи 26 жовтня 2018 року відбулася нарада клубних працівників за участі представників Міністерства культури України, директорів РБК, МБК та керівників центральних клубних закладів об’єднаних територіальних громад Київської області.


Обговорити зміни, що відбуваються в клубній сфері у процесі децентралізації влади, визначити головні проблеми, що постали перед клубними працівниками в умовах об’єднання територіальних громад і дати оцінку перспективам розвитку клубної діяльності з’їхалося близько сто вісімдесят фахівців клубних закладів Київщини.

В ході наради виступили: Головний спеціаліст відділу регіональної політики Міністерства культури України Ахова Світлана Володимирівна, директор Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Негода Тамара Михайлівна, керівники та спеціалісти клубних закладів багатьох районів області.

На порядку денному надважливе питання – це діяльність клубних закладів у сучасних реаліях. У виступах наголошувалося, що попри обмеженість фінансування, працівники клубів продовжують проводити чималий об’єм культурно-просвітницької та дозвіллєво-розважальної роботи. Актуальним є підвищення уваги до нематеріально-культурної спадщини, адже культурний простір кожного села складають автентичні обряди, звичаї, традиції, свята, традиційні народні ремесла, фольклорно-обрядове, хореографічне, пісенне мистецтво, народно-інструментальний жанр, народні театри та інші традиційні елементи НКС, які побутують з давніх-давен. В умовах децентралізації клубний заклад є центром культурного життя громади.

Однак, попри певні успіхи клубних закладів, досі не існує дієвого підходу до вирішення низки негативних явищ.
Незавжди місцеві чиновники розуміють важливість культурної сфери, не переймаються проблемами клубних працівників. Непродуманою залишається бюджетна політика сфери культури. Трапляються протиправні дії з боку місцевих владних органів щодо збереження мережі та кадрового потенціалу. Керівники та спеціалісти клубів не в змозі отримати надбавку за вислугу років, передбачену законодавством. З року в рік залишається мізерною зарплата. Незадовільною є матеріально-технічна база. Ці та багато інших проблем стають перешкодою до покращення роботи клубних закладів. Учасники семінару звернулися з пропозицією до керівництва Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи про необхідність підготовки звернення до Міністерства культури України щодо надання належної фінансової підтримки на розвиток діяльності клубних закладів, та соціального захисту працівників. Вивчається можливість щодо створення асоціації працівників клубних закладів Київщини.

Колектив КОЦНТКОР висловлює свою вдячність Володимиру Леонідовичу Денщикову представнику комітету по зв’язках з громадськістю Регіонального Управління Церкві Ісуса Христа Святих Останніх Днів - за надану можливість провести захід в теплій, ошатній залі.

Колектив КОЦНТКОР, новини області, новини культури

<< Назад